Ünlülere siber tuzak şokunda yeni gelişme!

%C3%BCnl%C3%BClere+siber+tuzak+%C5%9Fokunda+yeni+geli%C5%9Fme%21;
ABONE OL

Spor spikeri Roksan Kunter, ünlü oyuncu Timuçin Esen, Selma Ela Topçuoğlu ve Zeynep Öztürk gibi isimlerin sosyal medya hesaplarını hackleyerek şantaj yapan kişilerin FETÖ’cü şirkette siber güvenlik uzmanı olarak çalıştıkları ortaya çıktı.

Sabah gazetesinde Seda Nur Günaydın'ın haberine göre şantaj yapan kişilerin FETÖ’nün en büyük finans merkezi Kaynak Holding’te siber güvenlik uzmanı olarak çalışan O.D. ve iki arkadaşı olduğu tespit edildi. Üç hacker’ın 19 yıl 3 aya kadar hapsi isteniyor.

BİLGİ VE FOTOĞRAFLARI ELE GEÇİRDİLER

Timuçin Esen, telefonuna gelen mesajdaki linke tıkladı. İstenen mail şifresini de girince saniyeler içinde ünlü oyuncunun Twitter ve Instagram hesapları, korsanlar tarafından ele geçirildi. Siber saldırganlar, oyuncunun hesaplarında bulunan özel bilgi, fotoğraf, video ve benzer içerikleri çalarak şantaj yaptı. Esen, soluğu İstanbul Anadolu Adliyesi'nde alarak suç duyurusunda bulundu.

GİZLİLİĞİ İHLAL ETTİLER

Yürütülen soruşturmada hackerların Kaynak Holding'te çalışan O.D., M.N. ve M.V.A. oldukları saptandı. Hackerların aynı yöntemle Roksan Kunter, Selma Ela Topçuoğlu ve Zeynep Öztürk gibi isimleri de dolandırdığı saptandı. Üç şüpheli hakkında 'Bilişim sisteminin işleyişini engelleme veya bozma' ve 'Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek' suçlarından 19 yıl 3 aya kadar hapis ceza istemiyle dava açıldı. 

twitter takip