Twitter'dan 'Pelikan' hesabı kararı!

Twitter%E2%80%99dan+%E2%80%99Pelikan%E2%80%99+hesab%C4%B1+karar%C4%B1%21;
ABONE OL

Devlet bağlantılı tüm hesapları etiketleme kararı alan Twitter, 'Pelikan' grubunun 'Çatı kuruluşu' Boğaziçi Küresel İlişkiler Derneği'nin (Bosphorus Global) hesabını askıya aldı. Bosphorus Global, troll hesaplarından olan 'Yekvücut'tan duyurduğu haberle Twitter'a tepki gösterdi.

Twitter, adını ilk olarak 2016 yılında Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlıktan istifasıyla sonuçlanan “Pelikan Bildirisi” ile duyuran Boğaziçi Küresel İlişkiler Derneği'nin (Bosphorus Global) ana hesabını askıya aldı. 

Geçen yıl başlattığı hükümet yetkililerini ve devlet destekli medya kuruluşlarını etiketleme sistemini genişletme ve sisteme diğer hesapları da dahil etme kararı alan Twitter, Bophorus Global'in hesabının askıya alınmasına dair herhangi bir not yayınlamadı.

 

 

'HESABIMIZI GERİ ALMAK İÇİN MÜCADELEYE BAŞLADIK'

Derneğin, troll hesaplarından olan 'Yekvücut'tan yaptığı "Bosphorus Global hesabımız Twitter tarafından hiçbir gerekçe gösterilmeden askıya alınmıştır. Bu noktada hesabımızı tekrar geri almak için mücadelemize başlamış bulunuyoruz. Gelişmeleri sizinle paylaşacağız. Siz değerli takipçilerimize arz ederiz" duyurusuuyla Twitter'a tepki gösterdi.

 

twitter takip