Sanatçılar ve öğrenciler, ASUS Atölye'de buluşuyor!

Sanat%C3%A7%C4%B1lar+ve+%C3%B6%C4%9Frenciler,+ASUS+At%C3%B6lye%E2%80%99de+bulu%C5%9Fuyor%21;
ABONE OL

Dünyanın önde gelen bilgisayar üreticilerinden ASUS, Türkiye’deki yaratıcı sektörün profesyonelleri, sanatçıları ve öğrencilerini bir araya getiren, teknoloji ile sanat kesişiminde sınırları ortadan kaldıran platformu “Atölye ASUS”u hayata geçirdi.

ASUS, günümüz küresel ekonomisinin başlıca lokomotif sektörlerinden biri olan yaratıcı ekonomisine yatırım yaparak, genç yetenekleri desteklemeyi amaçlıyor. Bu kapsamda hayata geçen Atölye ASUS, yaratıcı içerik sağlayıcı ve tasarımcılara, üretimsel sınırlarını ortadan kaldırarak kendilerini en yaratıcı şekilde ifade edecekleri bir platform sunuyor.

Atölye ASUS, “Sınırları Aşmak” konseptinde düzenlenecek yarışmayla start alıyor. Yarışma, yaratıcılığının sınırlarını ortadan kaldırarak en kreatif illüstrasyon ve animasyonları hayata geçirenleri, Zenbook Flip 13 ve Zenbook 14 UX425E ile ödüllendiriyor.

Son başvuru tarihi 27 Haziran

Öğrenci, sanatçı ve profesyonel çalışanlar dahil herkese açık olan yarışma, www.atolyeasus.com üzerinden gerçekleşecek. Projeler, Bahçeşehir Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon Bölüm Başkanı, Prof. Dr. Nazlı Eda Noyan, Çizer & Karikatürist Tarık Tolunay, İllüstrasyon ve Animasyon Sanatçısı Murat Yıldırım ve KOFF Animasyon Kurucusu, Girişimci Gökhan Okur’dan oluşan seçkin bir jüri tarafından değerlendirilecek.

Yarışmaya katılım, 10 Haziran 2021’de başladı ve 27 Haziran 2021’de sona erecek. Kazananlar, 10 Temmuz 2021 tarihinde açıklanacak.

twitter takip