Ünlü ev dekorasyon mağazası, 30 çalışanını işten çıkardı iddiası!

%C3%BCnl%C3%BC+ev+dekorasyon+ma%C4%9Fazas%C4%B1,+30+%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fan%C4%B1n%C4%B1+i%C5%9Ften+%C3%A7%C4%B1kard%C4%B1+iddias%C4%B1%21;
ABONE OL

Merkezi Beykoz'da bulunan ev dekorasyonu mağazası Chakra, önce çalışanlarının tamamını süresiz izne çıkardı, ardından 30 personelinin tazminatsız işine son verdi.

 

MEDYAKORİDORU ÖZEL / Pınar KARAHAN

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının tüm dünyaya yayılmasıyla olumsuz etkilenen yaşam koşulları, ülkemizde de giderek zorlaşıyor. Birçok ülke salgınla mücadele etmek için sokağa çıkma yasağı ilan etti ve vatandaşlarının yaşamsal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla çeşitli ekonomik önlemler alma yoluna gitti. Ancak ülkemizde hem salgının yayılmasını yavaşlatmak, hem de vatandaşları rahatlatmak amacıyla ekonomik tedbirler almak konusunda tatmin edici bir adım atılmış değil... Hal böyle olunca özellikle de özel sektörde çalışan vatandaşlar, virüs tehlikesinin yanında bir de işlerini kaybetme korkusu yaşıyor. İşte bu korkuyu taşıyanlardan 30 kişi, dün itibariyle kendilerine noter aracılığıyla tebliğ edilen fesih belgesiyle işten çıkarıldıklarını öğrendi. 

İddiaya göre; merkezi İstanbul'un Beykoz ilçesinde bulunan ünlü ev dekorasyonu mağazası Chakra, dün itibariye 30 personelini tazminatsız işten çıkardı.

Medyakoridoru'nun ulaştığı işten çıkarılan personellerden Ece Toprak, tensikatın ilk ayağının şirketin 19.03.2020 tarihinde çalışanların tamamını süresiz izne çıkarmasıyla başladığını belirtti.

Ardından 27.03.2020 tarihinde çalışanlara noter aracılığıyla tebliğ edilen ihtarnameyle işlerine son verildiğini belirten Toprak, konuyu sosyal medyaya taşıdığı için firma sahipleri tarafından dava açılmakla tehdit edildiğini de ifade etti.

twitter takip