Medyakoridoru açıklıyor: İşte, Olay TV'nin başına getirilmek istenen o kayyım!

Medyakoridoru+a%C3%A7%C4%B1kl%C4%B1yor:+%C4%B0%C5%9Fte,+Olay+TV%E2%80%99nin+ba%C5%9F%C4%B1na+getirilmek+istenen+o+kayy%C4%B1m%21;
ABONE OL

Odatv, kapatma kararı alınan Olay TV'nin başına 3 kayyım birden getirilmek istendiğini yazmıştı... O kayyımlardan birinin ismine Medyakoridoru ulaştı!

30 Kasım 2020 tarihinde yeni kadrosuyla İstanbul'daki yeni merkezinde tekrar yayına başlayan Olay TV'nin 25 Aralık'ta yayınına son vereceği haberi gündeme bomba gibi düştü.

Kanalın farklı bir frekans üzerinden yeni bir isimle ve mevcut kadroyla yayınına devam edeceği konuşulurken, Odatv'den yeni iddialar ortaya atıldı.

Odatv'nin haberine göre, kanalın patronu Cavit Çağlar, TMSF eliyle şirketlerine el konulmakla tehdit edildi. İktidar tarafından belirlenen Kanal7, Ülke TV ve Star’dan seçilen kayyımların OlayTV’nin mevcut yöneticilerinin yerine görevlendirilmeleri istendi. Buna ek olarak, kanalın yayın yönetmeni Süleyman Sarılar ve ana haber sunucusu Nevşin Mengü başta olmak üzere isim listesi çıkarılarak bu kişilerin görevden alınması istendi.

Kanala kayyım olarak atanmak istenen isimlerden birinin kim olduğu bilgisine ise Medyakoridoru ulaştı. Kanala yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre, Kanal 7 kadrosundan Olay TV'nin başına getirilmek istenen isim, Kanal 7'nin Sorumlu Müdürü Mustafa Taha Dağlı. Dağlı, daha önce Kanal 7'nin Dış Haberler Müdürlüğü'nü de üstlenmişti.

twitter takip