Yeni Akit'in Ankara ofisinde deprem! Hacı Yakışıklı görevinden ayrıldı!

Yeni+Akit%E2%80%99in+Ankara+ofisinde+deprem%21;+Hac%C4%B1+Yak%C4%B1%C5%9F%C4%B1kl%C4%B1+g%C3%B6revinden+ayr%C4%B1ld%C4%B1%21;
ABONE OL

Yeni Akit'in Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı'nın görevinden ayrıldığı öğrenildi. Ayrıca, gazetenin Ankara ofisinin de kapatıldığı iddia ediliyor.

Yeni Akit gazetesinin Ankara Temsilciliğini yürüten Hacı Yakışıklı'nın görevinden ayrıldığı öğrenildi. Ayrıca, gazetenin Ankara bürosunun da kapatılarak Yakışıklı ile birlikte muhabirlerin de işten çıkarıldığı belirtiliyor.

Hacı Yakışıklı'nın ise halihazırda yorumculuk yaptığı TV100'ün yazar kadrosuna da katıldığı ifade ediliyor.

 

Yakışıklı, bugün kaleme aldığı veda yazısında 'karşılıklı anlaşarak' ayrılığını açıkladı.

Hacı Yakışıklı'nın Akit'te kaleme aldığı veda yazısının bir bölümü şöyle:

"Akit’e veda ederken

Yeni Akit Gazetesi Ankara Temsilcisi ve yazarlığından yöneticilerimizle karşılıklı anlaşarak bu ay sonunda ayrılıyorum.

Türkiye’nin “en cesur” ve “en dik duruşlu” gazetesinde çalışmaktan daima gurur duyacağım.

29 yıllık yayın hayatında “inananların yüz akı” olan Akit’e 2003 senesinde “Gazete dağıtım elemanı arıyor musunuz?” diyerek başvurmuştum. O günden bu yana dağıtıcılık, abonetörlük, temsilcilik, bölge müdürlüğü, muhabirlik, ek editörlüğü, köşe yazarlığı ve son 7 senedir de Ankara Temsilcisi olarak neredeyse tüm birimlerinde görev yaptım.

Muhabir olarak yaptığım haberlerden ve köşe yazarı olarak yazdığım yazılardan dolayı mahkemelerde yargılandığım vakitlerde gazetem hep yanımda durdu.

2013 Haziran’ında köşe yazmaya başladım ve 2022 Kasım’a yani bu güne dek her hafta pazartesi günleri hiç sektirmeden yazılarımı sizlerle bu köşeden paylaştım."

 

twitter takip