Ukrayna askeri üniformasını giyen Nagehan Alçı 'Tarafsız değilim' dedi!

Ukrayna+askeri+%C3%BCniformas%C4%B1n%C4%B1+giyen+Nagehan+Al%C3%A7%C4%B1+%E2%80%99Tarafs%C4%B1z+de%C4%9Filim%E2%80%99+dedi%21;
ABONE OL

Ukrayna'ya giderek Ukrayna'nın eski Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile röportaj yapan Nagehan Alçı'nın röportajından çok asker üniforması giymesi konuşuldu. Gazetecinin tarafsız olması gerektiği konusunda eleştiriler alan Alçı, 'Asla tarafsız değilim, Ukrayna halkının yanındayım, gazeteci işgal karşısında tarafsız olmaz' açıklamasını yaptı.

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, Ukrayna'ya giderek bir dizi röportaj gerçekleştirdi. Ukrayna Eski Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile yaptığı röportaj sırasında üzerinde Ukrayna askeri üniforması olması oldukça eleştiri aldı. 

Alçı, Twitter'dan yaptığı paylaşımda hava çok soğuk olduğu için montu geçici olarak giydiğini, öyle dolaşmadığını söyledi. Gazetecinin tarafsız olması konusunda aldığı eleştirilere ise "Asla tarafsız değilim, Ukrayna halkının yanındayım, gazeteci işgal karşısında tarafsız olmaz" cevabını verdi.

Alçı, açıklamalarında şunları yazdı:

"Ukrayna Eski Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile yaptığım özel röportaj esnasında aşırı soğuktan ötürü giydiğim mont ile ilgili spekülasyonlar yapılıyor. Bu konuda bir açıklama yapma ihtiyacı hissettim…

Poroşenko ile röportajı Kiev sokaklarında, Eski Başkan ve ekibinin karargahı önünde yaptık. Ben de o dondurucu soğukta çok üşüdüm, bunun üzerine Poroşenko’nun Başdanışmanı bana geçici olarak giymem için bu askeri montu getirdi, ben de giydim. Yoksa bu üniforma ile dolaşmıyorum.

Öte yandan ben bu işgal ve istila karşısında asla tarafsız değilim. Tüm kalbimle bir vatan savunması vermekte olan Ukrayna halkının yanındayım. Gazeteci işgal karşısında tarafsız olamaz. Fakat haberlerimi ve röportajlarımı da objektif yaparım, haber yansız, yorum hürdür.

Ukrayna’da yaptığım gazetecilik vesilesiyle bana yine fabrikasyon olduğunu bin kere açıkladığım twitlerle saldıran tüm sitelere ve kişilere de dava açacağım. Yeter artık! En son Ümit Özdağ’ın bana iftira saldırısında yine açıklamıştım. Buyrun o yazıyı okuyun." 

twitter takip