Selvi'den Kılıçdaroğlu-İmamoğlu iddiası!

Selvi%E2%80%99den+K%C4%B1l%C4%B1%C3%A7daro%C4%9Flu-%C4%B0mamo%C4%9Flu+iddias%C4%B1%21;
ABONE OL

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, CHP'de yaşanan dalgalanmalara ve tüzük kurultayı öncesi oluşan fay hatlarına dair yazdı. Selvi'ye göre, partide Eylül ayında yapılacak tüzük kurultayı öncesinde hareketli günler yaşanıyor.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, CHP'nin 31 Mart yerel seçimlerinden başarıyla çıkmasına karşın partide dalgalanma yaşandığını savunarak, "Eylül ayında yapılacak olan tüzük kurultayı öncesinde parti içindeki fay hatları harekete geçti. Şimdi iki ayrı ekip, Özgür Özel’e karşı Kılıçdaroğlu ile Ekrem İmamoğlu arasında güçbirliği oluşturmak için çaba gösteriyor" diye yazdı.

CHP lideri Özgür Özel'le, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında sorunlar olduğunu iddia eden Selvi bunları şöyle sıraladı, "Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesi. Özgür Özel’in cumhurbaşkanı adaylığı konusunda net bir tutum takınmaması. CHP’nin yönetiminde İmamoğlu ile Özgür Özel ekibi arasında yaşanan krizler."

Bayramdan sonra gerçekleşecek olan Kılıçdaroğlu-İmamoğlu görüşmesinin detaylarını ilk kez Medya Koridoru Genel Yayın Yönetmeni Canan Kaya yazmıştı:

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu ne zaman, nerede buluşacak?

twitter takip