TV kanallarının ulaşım hizmetini sağlayan şirket hacizlik oldu: 250 şoför ve CNN Türk muhabirleri mağdur

TV+kanallar%C4%B1n%C4%B1n+ula%C5%9F%C4%B1m+hizmetini+sa%C4%9Flayan+%C5%9Firket+hacizlik+oldu:+250+%C5%9Fof%C3%B6r+ve+CNN+T%C3%BCrk+muhabirleri+ma%C4%9Fdur
ABONE OL

CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş, TV'lerde çalışan 250 şoförün yaşadığı sorunu sosyal medya hesabından paylaştı ve Çalışma Bakanı'na çağrı yaptı.

CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş, TV'lerde çalışan 250 şoförün yaşadığı sorunu sosyal medya hesabından paylaştı ve Çalışma Bakanı'na çağrı yaptı.

Aralarında CNN TÜRK, SHOW TV, Kanal D ve NTV'ye de hizmet veren Han Ulaşım Organizasyon hacizle karşı karşıya kaldı. Şirkette çalışan 250 şoför ise mağdur edildi.

CHP'li Barış Yarkadaş, kendisini arayan şoförlerin yaşadığı sorunu sosyal medyada şöyle anlattı:

1- Bu sabah CNN TÜRK, NTV, SHOW, ATV ve KANAL D'ye ulaşım hizmeti veren HAN ŞİRKETLER GRUBU'na bağlı olarak çalışan 250 şoför adına arayan emekçi bir ağabeyimiz yaşadıkları sorunu aktardı. Seslerini ise Çalışma Bakanı Sn. Zehra Zümrüt'e duyurmamı istedi. Emekçilerin Sorunu şu:

2- Adı geçen kanallara taşeron ulaşım hizmeti veren HAN GRUBU, yaşadığı ekonomik problemler yüzünden 250 emekçinin parasını ödememiş. Şirkete farklı borçlardan dolayı haciz geldiği için araçlara yakalama kararı çıkarılmış. Şoförler de araçlarını geri çekmiş. Şu an muhatap yok!

3- Şirketin sahibi Cengizhan Parmaksız'a kimse ulaşamıyor. 250 şoför ise ne yapacağını şaşırmış durumda. ATV, CNN TÜRK, Kanal D, NTV ve SHOW, şirkete karşı yükümlülüklerini yerine getirmiş. Şirkete borçları yok. ATV, 1 Ocak itibariyle şirketle sözleşmesini fesh etmiş.

4- Beni 250 şoför adına arayan ağabeyimiz, "CNN TÜRK, SHOW ve diğer kanallar bu işten sorumlu değil. Şirkete borçları yok. Onlar da bugün mağdur oldu. Araçlarımızı geri çektik. Habere taksiyle gittiler. Biz Çalışma Bakanı'ndan duruma el koymasını istiyoruz. Patron kayıp" dedi.

5- Şirketin üç ayrı kuruluşu var. Çalışanlar HAN ŞİRKETLER Grubu olarak belirtiyor firma ismini. Ticaret Sicil'de ise Han Organizasyon Turizm ve Servis Taşımacılığı olarak geçiyor. İsim hakkı yüzünden de ihtilaf yaşanıyor. Cengiz Parmaksız, Galip Öztürk'ün de eski ortağı.

 

 

twitter takip