TMSF'den ‘Kayyum 20 milyon avro ile kayıplara karıştı’ iddiasına ilişkin açıklama

TMSF%E2%80%99den+‘Kayyum+20+milyon+avro+ile+kay%C4%B1plara+kar%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1%E2%80%99+iddias%C4%B1na+ili%C5%9Fkin+a%C3%A7%C4%B1klama
ABONE OL

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), 'TMSF'nin atadığı kayyum 20 milyon avro ile kayıplara karıştı' şeklindeki haber hakkında açıklama yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, eski adı Boydak olan ve Erciyes Anadolu Holding adını alan şirkete atanan CEO Ertunç Laçinel'in 20 milyon avro ile kayıplara karıştığını söyledi. Kayseri'de Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilen Erciyes Anadolu Holding'i Meclis gündemine getiren Arık, "Laçinel nerede? Kayseri'nin 20 milyon eurosu nerede?" diye sormuştu.

TMSF açıklamasında, "Son günlerde bazı basın yayın organlarında yayımlanan, 'Kayyım 20 milyon avro ile kayıplara karıştı' haberleri üzerine kamuoyunu bilgilendirme zarureti doğmuştur” ifadelerine yer verildi.

Söz konusu haberlerin hayal mahsulü, iddiaların gerçek dışı olduğunun belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kayyımlık yaptığımız şirketler, kanunda emredildiği üzere, 'basiretli tacir' gibi profesyonelce yönetilmekte, denetlenmekte ve her zaman hesabı verilmektedir. FETÖ ile ilgili şirketlere kayyım olarak görevlendirildiğimizden beri, kasıtlı olarak mesnetsiz iddialarla ve sansasyonel rakamlarla kayyım haberleri üretilmektedir. Böylesi yalan veya yanlış haberlerle TMSF'yi, kayyım temsilcilerini ve yönettiğimiz markaları itibarsızlaştırmaya çalışanlara karşı hukuki haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı hatırlatırız.

TMSF yönetiminde hem kârlılığı hem de istihdamı artırılan şirketlere yalan haberlerle zarar vermeye çalışanlar suç işlemektedirler. Kurumumuza emanet edilen şirketleri ve markaları korumak için, kasıtlı olarak bu ve benzeri haberleri üretenler hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız."

 

twitter takip