Sedef Kabaş, Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla gözaltına alındı

Sedef+Kaba%C5%9F,+Cumhurba%C5%9Fkan%C4%B1na+hakaret+su%C3%A7lamas%C4%B1yla+g%C3%B6zalt%C4%B1na+al%C4%B1nd%C4%B1
ABONE OL

Gazeteci Sedef Kabaş, bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle gözaltına alındı.

Gazeteci Sedef Kabaş, bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle gözaltına alındı. Polis nezaretinde evinden alınan Kabaş, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a televizyon programında söylediği sözler nedeniyle hakkında soruşturma açılan gazeteci Sedef Kabaş için RTÜK tarafından da inceleme başlatıldı. Soruşturma kapsamında polis ekipleri saat 02.00 sıralarında Kabaş'ın Sarıyer'deki evine giderek gözaltına aldı.

TELE1'e inceleme Sedef Kabaş'a soruşturma başlatıldı! Gerekçe; 'Cumhurbaşkanına hakaret'TELE1'e inceleme Sedef Kabaş'a soruşturma başlatıldı! Gerekçe; 'Cumhurbaşkanına hakaret'Gündem

Televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle gözaltına alındığı belirtilen Kabaş, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Ardından Kabaş'ın 2 avukatının da Emniyet Müdürlüğü'ne geldikleri öğrenildi.

Avukat Uğur Poyraz ise gözaltı olayı ile ilgili sosyal medya üzerinden, "Müvekkilim Sedef Kabaş Vatan caddesindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğünde. Ben de şimdi yanına geçiyorum" şeklinde paylaşım yaptı.

RTÜK inceleme başlatmış, Ömer Çelik de tepki göstermişti

TELE1 programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik söylediği sözler nedeniyle gazeteci Sedef Kabaş hakkında, “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçundan soruşturma başlatılmıştı. Kabaş, ‘Büyükbaş hayvan bir saraya girdiği zaman o kral olmaz. O saray ahır olur’ demişti.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik TELE1 ve Kabaş'a tepki göstermişti. Çelik Twitter hesabından, "Gazeteci sıfatı taşıyan Sedef Kabaş’ın bir televizyon kanalında Cumhurbaşkanlığı makamını aşağılık sözlerle hedef alması muhalefet değil ahlaksızlık ve pespayeliktir. Bu ahlaksızlığı lanetliyoruz, #HaddiniBilSedefKabas" ifadelerini kullanmıştı.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin de, "TELE 1 yayın kuruluşunda, Sedef Kabaş’ın Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan kabul edilmesi asla mümkün olmayan sözlerine ilişkin inceleme kararı alınmıştır. Konu ilk Üst Kurul toplantısında Kurul gündemine getirilecektir. " demişti.

twitter takip