Sedat Peker'den flaş Emre Olur açıklaması!

Sedat+Peker%E2%80%99den+fla%C5%9F+Emre+Olur+a%C3%A7%C4%B1klamas%C4%B1%21;
ABONE OL

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur'un tutuklanmasının ardından avukatı Ersan Barkın ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in basın danışmanı olarak bilinen ve Arnavutluk'ta yakalandıktan sonra Türkiye'ye iade edilen Emre Olur, emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adliyesi'ne tutuklama talebiyle sevk edilmiş, hakimlik, Emre Olur'un ‘suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma’ suçundan tutuklanmasına karar vermişti.

SEDAT PEKER'DEN AÇIKLAMA

Olur'un tutuklanması ve ifadesinin basına yansımasının ardından Peker, avukatı Ersan Barkın ile telefonda görüştü.

Barkın Peker'in yaşananlara ilişkin, ''Sayın Sedat PEKER ile biraz önce telefonla görüştüm. Gün içerisinde tutuklanan Sayın Emre Olur ile ilgili kendisini seven veya sevmeyen bazı çevrelerin yaptıkları yorumlardan üzüntü duyduğunu dile getirdi. Emre Olur Abu Dhabi’den uçağa binmeden önce kendisi ile telefonla görüşmüş. Emre Olur’a “Emniyette sana kötü davranabilirler. Bu yüzden,sosyal medya hesabımın Sedat PEKER tarafından kullanılmasının hukuken suç olduğunu değerlendiremedim, cahillik yaptım.” demesini Emre Olur’dan kendisinin istediğini söyledi'' ifadelerini kullandığını aktardı.

''BEDEL ÖDENECEKSE EN ÖNDE OLMAK İSTERİM''

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Barkın ayrıca ''Bütün dostlarına olduğu gibi Emre Olur’a da koruma içgüdüsü ile yaklaştığını, bu yönde ifade vermesini istediğini ifade etti. Ancak sosyal medyada ve bazı basın organlarında yapılan yorumları görünce açıklama yapma zorunluluğu hissettiğini söyledi. Sayın PEKER’e neden böyle bir istekte bulundunuz diye sordum. “Bedel ödenecekse en önde olmak isterim, alkış alınacaksa tüm dostlarım ortak olmalı. Bu felsefem nedeniyle yanlış yorumlamaya neden olacak bir durum ortaya çıktı” dedi. İfadesindeki bir kelimenin bu şekilde yorumlanması Emre Olur için de adil değil. Mevzunun nedeni cehalet değil de koruma içgüdüsü. Bu arada Emre Olur’u cezaevinde ziyaret edecek meslektaşım da yarın ifade sürecine dair açıklama yapacağını iletti'' diye yazdı.

 

twitter takip