Sahibinin 2 milyar dolarla yurt dışına kaçtığı öne sürülen Thodex'le ilişkili 62 kişi gözaltında!

Sahibinin+2+milyar+dolarla+yurt+d%C4%B1%C5%9F%C4%B1na+ka%C3%A7t%C4%B1%C4%9F%C4%B1+%C3%B6ne+s%C3%BCr%C3%BClen+Thodex%E2%80%99le+ili%C5%9Fkili+62+ki%C5%9Fi+g%C3%B6zalt%C4%B1nda%21;
ABONE OL

Kurucusu Faruk Fatih Özer'in 2 milyar dolarla yurt dışına kaçtığı öne sürülen Thodex kripto para borsasıyla ilişkili olduğu tespit edilen 78 kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Bu kişilerden 62'si ise gözaltına alındı.

BirGün'ün haberine göre; Thodex Kripto Para Borsası şirketiyle ilişkili olduğu tespit edilen 78 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı. İstanbul merkezli 8 ilde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi, 62 kişi gözaltına alındı.

Thodex Kripto Para Borsası'nın kurucusu Faruk Fatih Özer'in yaklaşık 2 milyar dolar değerindeki kripto varlıkla önceki gün akşam saat 18'de İstanbul Havalimanı'ndan yurt dışına çıktığı iddia edilmişti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Özer’in Arnavutluk’a gittiğinin tespit edildiğini açıklamıştı.

Borsanın kapanması ile mağdur olan 391 bin yatırımcının avukatlarından Oğuz Evren Kılıç, Özer'in Tayland'a gitmiş olabileceğini ifade etmiş, çok sayıda kişinin suç duyurusu üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmıştı.

Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in ise yazılı bir açıklama yaparak, yurt dışına kaçmadığını, 'görüşmeler yapmak için gittiğini ve geri döneceğini' iddia etmişti.

twitter takip