Rıdvan Dilmen, o gazetecileri FETÖ'cü olmakla suçladı ve ekledi: Gazetecileri GBT'den geçirmek lazım

R%C4%B1dvan+Dilmen,+o+gazetecileri+FET%C3%96%E2%80%99c%C3%BC+olmakla+su%C3%A7lad%C4%B1+ve+ekledi:+Gazetecileri+GBT%E2%80%99den+ge%C3%A7irmek+laz%C4%B1m
ABONE OL

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, NTV'de ekrana gelen %100 Futbol programında zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, NTV'de ekrana gelen %100 Futbol programında çok sert sözler sarf etti.

Dilmen, MHK Başkanı Serdar Tatlı ve ekibini göreve getirdiğine yönelik iddialara "hodri meydan" diyerek yanıt verdi.

"Futbol yalnızca sadece saha içinde oynanmıyor" diyen Dilmen, "Türkiye'de savcılıkların futbol camiasında 'Temiz Eller' operasyonu yapması lazım. Temsilciler, Federasyon temsilcileri ve ben dahil gazeteciler araştırmadan geçirilmesi lazım" dedi.

Rıdvan Dilmen, kapatılan Vatan Gazetesi'nin eski spor müdürü İbrahim Seten başta olmak üzere Mehmet Aslan, eski FIFA kokartlı hakem Selçuk Dereli, muhabir İsmail Er isimlerinin sosyal medya hesaplarından terör örgütü başı Fetullah Gülen ile ilgili attıkları tweetleri gündeme getirdi. Dilmen, bu tweetler sebebiyle savcılığa  suç duyurusunda bulunacağını da aktardı.

Dilmen, ayrıca dönemin Başbakanı Erdoğan için "Sesi vuvuzela gibi çıkıyor" diyen İbrahim Seten'i devlet büyüklerine saygısızlık yapması nedeniyle eleştirdi.

Dilmen'in açıklamalarından sonra futbol dünyasının pislikleri de ortaya saçılmış oldu.

İşte Dilmen'in konuşmasından satırbaşları:

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kesinlikle ve kesinlikle 'Temiz Eller' gibi operasyon yapması lazım. İstanbul Başsavcılığı ve Adalet Bakanlığı'nın hepimizi, federasyonu, hakemleri, temsilcileri, gazetecileri GBT'den geçirmesi lazım.

(Selçuk Dereli'nin tweetini kastederek) Bu arkadaş siyaset yapıyor. Serdar Tatlı'yı MHK başkanı yapmak istiyormuşum. Tweetinde 'Ağabeyler' diyerek Mustafa Erdoğan ve Recep Tayyip Erdoğan'ı kastediyor. Dublör kullanıp çakma hesaplar kullanıyorlar.

TFF Başkanvekillerinden Mehmet Baykan'ı, Hürriyet Gazetesi Spor Müdürü Mehmet Aslan arıyor. Diyor ki, 'Siz, Rıdvan Dilmen ve Ferit Şahenk, TFF başkanlığı için yemek yemişsiniz.' Sen niye ararsın ya, nedir maksadın!

İbrahim Seten vatan hainidir, FETÖ sevdalısıdır.

İsmail Er, FETÖ sevicisidir. Senin gibi adamlar hapishanede şimdi.

Rasim Ozan Kütahyalı, sen 3 Temmuz sürecinde FETÖ sevdalısıydın. Rasim Ozan Kütahyalı, sen şike sürecinde FETÖ'nün yanındaydın. Onların medya grubundaydın. Şimdi maskeyi takmışsın Beyaz TV'de çıkıyorsun. Bu Beyaz TV kimin kanalı Osman Gökçek'in Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'in kanalı.

Bu insanlar vatani için kendilerini tankların önüne attı. Sizin babanıza karşı durdu. Mehmet Baransu nerde İbrahim Seten, İsmail Er, Mehmet Arslan tayfa. Gariban insanları hapse artıran Baransu nerde?"

twitter takip