Petshopların Kasaplar Odası'na bağlanmasıyla ilgili yeni açıklama: Manavlar Odası’na bağlı olan da var

Petshoplar%C4%B1n+Kasaplar+Odas%C4%B1%E2%80%99na+ba%C4%9Flanmas%C4%B1yla+ilgili+yeni+a%C3%A7%C4%B1klama:+Manavlar+Odas%C4%B1%E2%80%99na+ba%C4%9Fl%C4%B1+olan+da+var
ABONE OL

Petshopların Kasaplar Odası’na bağlandığına dair haber kamuoyunda geniş yankı uyandırınca, Kasaplar Odası Başkanı yeni bir açıklama daha yaparak yanlış anlaşıldıklarını söyledi.

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkanı Osman Yardımcı, petshopların Kasaplar Odası'na bağlanmasının yanlış anlaşıldığını söyledi. Yardımcı, tüm petshopların değil odalaşamayanların kasaplar odası çatısı altında toplandığını belirtti. Tartışmalar üzerine açıklama yapan İstanbul Veteriner Hekimler Odası Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan, “Kendilerinden aldığım bilgilere göre, kurumsal olarak farklı odalara dağıtım yapılacak. 'Ticari açıdan bu uygun görülmüş' deniliyor ama daha önce de çiçekçiler alt grubuna üyelerdi” dedi. Profesyonel Evcil Hayvan Ticareti ile Uğraşanlar Derneği Başkanı Misak Kehyeoğlu ise Ankara'da 200 petshop sahibinin Manavlar Odası'na üye olduğunu söyledi.

“MANAVLAR ODASI'NA 200 PETSHOP SAHİBİ ÜYE”

Profesyonel Evcil Hayvan Ticareti İle Uğraşanlar Derneği Başkanı Misak Kehyeoğlu ise eskiden beri petshop sahiplerinin farklı odalara üye olduğunu belirterek, “Mevzuatta böyle bir yetki yok. Ben kanuni haklarım saklı kalmak kaydıyla cevap veriyorum. Eskiden beri bizim bütün arkadaşlarımız bütün odalara yayılmış durumda. Odamız olmadığı için Manavlar Odası, Kasaplar Odası'na üye oldular. Bütün odalarda bizim üyelerimiz var. Ankara'da Manavlar Odası Başkanı Atilla Süslü'ye üye olan 200 tane petshop sahibi var. Kasaplar Odası'nın özelliği ne, eğer mevzuatta varsa bize bildirsinler” dedi.

 

twitter takip