Önce erişim engeli şimdi de soruşturma! Berat Albayrak'ın arazisini habere yapan Cumhuriyet muhabirine soruşturma açıldı!

%C3%96nce+eri%C5%9Fim+engeli+%C5%9Fimdi+de+soru%C5%9Fturma%21;+Berat+Albayrak%E2%80%99%C4%B1n+arazisini+habere+yapan+Cumhuriyet+muhabirine+soru%C5%9Fturma+a%C3%A7%C4%B1ld%C4%B1%21;
ABONE OL

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Kanal İstanbul güzergahında arazi aldığına ilişkin habere erişim engeli getirilirken, haberi duyuran Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Hazal Ocak hakkında da, 'kamu görevlisine hakaret' iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Cumhuriyet Gazetesi'nin 20 Ocak 2020 tarihli manşetinden yayımlanan 'Damat işi biliyor' başlıklı haberde; AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı da olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın 2013 yılında, babası Sadık Albayrak’ın ise 2003 yılında Kanal İstanbul güzergâhında yer alan Arnavutköy’e bağlı Boyalık mahallesindeki satın aldıkları 2 arazi anlatılıyordu. Tarla vasfındaki bu araziler Kanal İstanbul’un çevresine kurulacak “Yenişehir”i işlendiği planda da “konut alanı” sınırları içinde kalıyordu. Cumhuriyet'in bildirdiği habere göre; konuyla ilgili Bakan Albayrak’a yöneltilen soruları yanıtlayan bakanlık yetkilisi, Albayrak’ın araziyi 2012 yılında satın aldığını belirtmişti. Yetkili, "Berat Bey'in babası Sadık Albayrak 2003 yılında bu köyden arazi aldı. 2012’de arazinin yan tarafındaki arazi satışa çıktı. Yabancıya gitmemesi için de Berat Albayrak bu araziyi aldı. Kanal İstanbul’la bağdaştırmak zorlama olur. Kanal İstanbul’la bir ilgisi yok” demişti. Albayrak’ın avukatı Ahmet Özel haber üzerine hukuku yollara başvuracaklarını açıklamıştı. Bu gelişmelerin ardından İstanbul Anadolu 7. Sulh Ceza Hakimliği tarafından habere erişim engeli getirildi. Cumhuriyet Gazetesi ile birlikte haberi gündeme taşıyan onlarca internet sitelerine de yasak kararı alındı. Hatta; bu haberler üzerine bir karikatür yayınlayan mizah dergisi LeMan'ın kapağına da erişim engeli getirildi. http://www.medyakoridoru.com/lemanin-berat-albayrak-karikaturune-erisim-yasagi-geldi-derginin-tepkisi-ne-oldu-iste-o-karikatur/ Son olarak ise; Haberi yapan Cumhuriyet Gazetesi muhabiri Hazal Ocak hakkında da "kamu görevlisine hakaret" iddiasıyla soruşturma başlatıldı.
twitter takip