Mustafa Sandal'dan Binali Yıldırım paylaşımı: Ona da bu yakışır

Mustafa+Sandal%E2%80%99dan+Binali+Y%C4%B1ld%C4%B1r%C4%B1m+payla%C5%9F%C4%B1m%C4%B1:+Ona+da+bu+yak%C4%B1%C5%9F%C4%B1r
ABONE OL

Erzincan’ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında yaşanan toprak kayması gündemde. 'Kayan sahadaki toprak siyanürlü mü?' iddiaları gündemdeyken Mustafa Sandal Binali Yıldırım'a seslendi ve paylaşımıyla gündeme geldi.

Erzincan’ın İliç ilçesindeki altın madeni sahasında toprak kayması meydana geldi. Milyonlarca metreküp toprak aktı. 9 işçi heyelan altında kaldı ve kurtarma çalışmaları devam ederken iddiaların ardı arkası kesilmedi.

"Kayan sahadaki toprak siyanürlü" iddiası sosyal medyayı salladı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, bölgede şu ana kadar bir kirlilik tespit edilmediğini açıkladı ancak bu açıklama da sosyal medyada yeterli bulunmadı.

"ONA DA BU YAKIŞIR"

İddiaların ardı arkası kesilmezken Mustafa Sandal Binali Yıldırım'a seslendi. Mustafa Sandal paylaşımında "Benim bildiğim Erzincan'ın yiğit evladı Sayın Binali Yıldırım, herkesin gönlünü ferahlatmak adına bölgeye gider, koruma kıyafeti olmaksızın oradan bir avuç toprağı çıplak elleriyle alır ve hem memleketlilerinin hem de vatandaşlarının içine su serper. Ona da bu yakışır!" dedi.

twitter takip