Merdan Yanardağ'ı hedef gösteren İYİ Partililere tepki

Merdan+Yanarda%C4%9F%E2%80%99%C4%B1+hedef+g%C3%B6steren+%C4%B0Y%C4%B0+Partililere+tepki
ABONE OL

Gazeteci Merdan Yanardağ'ın tutuklanmasına tepkiler sürüyor. Yanardağ'ı hedef gösteren İYİ Partililerin açıklamaları yeniden gündem oldu. Fatih Yaşlı, 'Saraya ibrikçi oldular' dedi. Miyase İlknur ise, 'Demek ki sizin de AKP'den farkınız yokmuş' tepkisini gösterdi.

TELE1'deki programda PKK lideri Abdullah Öcalan ile ilgili açıklamaları nedeniyle hedef gösterilen TELE1 Genel Yayın Yönetmeni ve BirGün yazarı Merdan Yanardağ çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Merdan Yanardağ'ın tutuklanması büyük tepki çekerken, İYİ Partili bazı isimlerin Merdan Yanardağ'ı hedef gösterdiği açıklamaları yeniden gündeme geldi.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, "TELE 1 televizyonunda yayınlanan bir programda Teröristbaşı Öcalan’a tecritin kaldırılması yönünde yapılan değerlendirmeler sebebiyle İYİ Parti Sözcüsü olarak söz konusu kanalın hiçbir yayın davetine icabet etmeyeceğimi kamuoyuna saygılarımla arz ederim" ifadelerini kullanmıştı.

İBB İYİ Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan da "Senin ve senin gibi boş konuşan söz de muhalif görünümlüler muhalefete en büyük zararı verdi. Artık bir sussanız.. Sana Hain Apo sevecenliğinle mutluluklar.." demişti.

İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker ise "Bugün; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına giderek sözde gazeteci Merdan Yanardağ’ın suçu ve suçluyu övme, terörist başı, bebek katili Öcalan’ı överek terör örgütü propagandası yapma suçlarını işlediğine yönelik savcılığa suç duyurusunda bulundum" demişti.

"AKP'DEN FARKINIZ YOKMUŞ"

Tutuklama kararının ardından İYİ Partililerin Yanardağ'ı hedef gösteren açıklamaları tepki çekti.

Akademisyen Fatih Yaşlı, "abdülhamid'e karşı ittihat-terakki olmaktan söz ediyorlardı, saraya ibrikçi oldular. aferin, devam böyle" dedi.

Gazeteci Miyase İlknur ise Cumhuriyet TV'ye yaptığı değerlendirmede, "İYİ Parti ilk günden itibaren Merdan'ı çarmıha gerdi. Yargıç kararını vermeden İYİ Parti kararını verdi, muhbirlik görevini de bedava üstlendi. Tamam İYİ Parti masadan kalktığında Merdan onları çok ağır eleştirmiş olabilir ama hani demokratik rejimi hedefliyorlardı? Herkes sizin gibi düşünmek zorunda mı? Bizim gibi demokrat çevrelerde İYİ Parti'nin pek çok söylemi tüyleri diken diken ediyor. Demek ki sizin de AKP'den farkınız yokmuş" dedi.

twitter takip