Mehmet Metiner ile Süleyman Soylu arasında tartışma: 'Biz şamar oğlanı mıyız'

Mehmet+Metiner+ile+S%C3%BCleyman+Soylu+aras%C4%B1nda+tart%C4%B1%C5%9Fma:+%E2%80%99Biz+%C5%9Famar+o%C4%9Flan%C4%B1+m%C4%B1y%C4%B1z%E2%80%99
ABONE OL

AK Partili eski vekil Mehmet Metiner'in canlı yayında FETÖ ile ilgili yaptığı açıklamalardan sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu canlı yayına bağlandı. İkili arasında bir tartışma yaşandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile eski AK Parti milletvekili Mehmet Metiner arasında canlı yayında bir tartışma yaşandı.
 
Mehmet Metiner’in “FETÖ’cüler göreve getiriliyor” sözleri üzerine, CNN Türk’te Semiha Şahin’in sunduğu canlı yayına bağlanan Süleyman Soylu, Metiner ile bir tartışma yaşadı.
 
Emniyet teşkilatında yapılan atamalarla ilgili konuşan Metiner yayında; "İsimler var bizde. Burada açıklamamıza gerek yok. Kritik yerlerde hâlâ isimler varsa, 'Nedamet gösterdiler, sahiplenmemiz, kazanmamız lazım' adı altında bu tür atamalar, tayin ve terfiler yapılırsa korkarım ki FETÖ'yle mücadele konusunda yeniden zafiyet yaşayabiliriz" ifadelerini kullandı.
 
‘BİZİM ARKADAŞLARIMIZIN ‘ELİMİZDE İSİMLER VAR’ DEMESİNİ KENDİME HAKARET KABUL EDİYORUM’
 
Bunun üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayına telefonla bağlandı.
 
Başında olduğum bakanlığı ilgilendiren birkaç değerlendirme yapıldı. Bu değerlendirmelere bir cevap vermezsem hem kendimize haksızlık hem bugün büyük mücadeler veren bu kuruma ve hükümetimize bir haksızlık olarak görüyorum” diye konuşmasına başlayan Soylu, şunları söyledi:
 
“Ben FETÖ mücadelesinin nasıl yürüdüğünü bilen insanlardan bir tanesiyim. Bizim göreve getirdiğimiz kimse yok. Ben düzgün yaşayan bir adamım. Böyle sağın solun lafları ile iş yapacak bir adam değilim.
 
Ben hükümetimizin politikalarını yürüten bir insanım. Bu laflar benim ağrıma gider. Hayatı risk içerisinde olan bir adamım. Hiçbir zaman yemeğimi iki kaşıkla yemedim.
 
Bir tek FETÖ’cüyü göreve getirmişsem ve bu söylenmiyorsa bu ülkemize ihanettir. Ben getirmişsem ben ihanet ediyorumdur.
 
Çok üzüldüğümü ifade etmek istiyorum. Televizyon kanallarında bizim arkadaşlarımızın ‘elimizde isimler var’ demesini de kendime hakaret kabul ediyorum.
 
Bana ulaşabilecek insanların basın üzerinden konuşmasını doğru kabul etmiyorum.
 
METİNER MÜSAADE İSTEDİ, SOYLU TELEFONU KAPATTI
 
Mehmet Metiner, “Müsaade eder misiniz” diyerek araya girmeye çalışırken, Soylu ise Metiner’e, “Yok ben müsaade falan etmiyorum, söyleyeceğinizi söylediniz zaten” diyerek yayından ayrıldı.
 
Mehmet Metiner ise “Sizden müsaade istemiyorum sayın bakanım, siz müsaade merci değilsiniz” diyerek şu ifadeleri kullandı:
 
“Sayın Bakanımızla kamuoyu karşısında tartışmak istemem. En az onun kadar AK Parti’liyim. O hükümetimizin bir Bakanıdır, o hükümet benim de hükümetimdir. Hiçbir şekilde hükümetimizi yıpratacak söz ve davranışlar içinde bugüne kadar olmadım, bundan sonra da olmam. Ben sadece silahlı bürokrasi içerisinde her iki bakanlığımızdaki yetkililerinde çok daha dikkatli olmalarını söyledim. Elbetteki isimler olabilir, bunları paylaşabilriz.
 
Ama ben İçişleri Bakanlığı’nda FETÖ’cüler atandı diye bir ifade kullanmadım, bunu diyebilecek kadar da kendi partisine kendi hükümetine hasmane davranan birisi değilim. Birbirimizi samimiyet testinden geçirmeye gerek yok. Sayın Soylu ne kadar risk içinde bir hayat sürüyorsa Mehmet Metiner de risk içinde bir hayat sürüyor. Biz ölümüne mücadele veriyoruz. Sayın Soylu ile biz aynı davanın iki birer ferdiyiz. Benim medya üzerinden konuşmamdan rahatsızlık duyuyorsa onun da telefonla bağlanıp benimle medya karşısında tartışmaması lazım” ifadelerini kullandı.
 
Süleyman Soylu’nun telefonu kapatmasına sinirlenen Mehmet Metiner, “Biz onurumuzu sokakta bulmadık! Şamar oğlanı mıyız, yani telefonla bağlanacak… Biz el bebek gül bebek mi büyüdük? Ömrümüz sokaklarda geçti. 60 yaşındayız. Kimsenin bizi bu şekilde bağlanıp azarlamasına asla izin veremeyiz. Böyle bir siyaset anlayışı, böyle bir dava anlayışı, böyle bir hükümet anlayışı olamaz. Ben kabul etmiyorum, çok da üzgünüm” diye belirtti.
 
 
twitter takip