Mehmet Barlas'tan ilginç iddia: İmamoğlu, İYİ Parti'ye mi geçiyor?

Mehmet+Barlas%E2%80%99tan+ilgin%C3%A7+iddia:+%C4%B0mamo%C4%9Flu,+%C4%B0Y%C4%B0+Parti%E2%80%99ye+mi+ge%C3%A7iyor?
ABONE OL

Sabah yazarı Mehmet Barlas, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, İYİ Parti'ye katılma olasılığının arttığını öne sürdü.

Sabah gazetesi başyazarı Mehmet Barlas, bugünkü yazısında ilginç bir iddiada bulundu. Barlas, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) CHP’li başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Millet İttifakı’ndaki ortağı İYİ Parti’nin kongresine katılmasını, “İYİ Parti’ye katılma olasılığını güçlendirdi" iddiasıyla yorumladı.

İşte, Barlas'ın yazısının ilgili bölümü:

"İyi Parti İstanbul İl Kongresi'ne İl Başkanı Buğra Kavuncu ile salona giriş yapan bir isim daha vardı: İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu. Kongre boyunca Meral Akşener'in yanında oturdu. Aldığı cezadan sonra ilk kutlamayı Kılıçdaroğlu ile değil Meral Akşener ile yapan İmamoğlu, İyi Parti Kongresi'nde coşkulu bir konuşma yaptı. Bu fotoğraf CHP seçmeninde nasıl karşılanır bilmiyorum ama Kılıçdaroğlu'nun çok hoşuna gitmediğine eminim. Bir süredir, İmamoğlu Cumhurbaşkanlığı adayı gösterilmezse İyi Parti'ye geçeceği konuşuluyordu. Bu fotoğraf söylentileri daha da güçlendiriyor."

twitter takip