Mehmet Barlas: İdam tartışması ormanların yakılması kadar kötü

Mehmet+Barlas:+%C4%B0dam+tart%C4%B1%C5%9Fmas%C4%B1+ormanlar%C4%B1n+yak%C4%B1lmas%C4%B1+kadar+k%C3%B6t%C3%BC
ABONE OL

Mehmet Barlas, Cumhur İttifakı'nın önde gelen isimleri tarafından gündeme taşınan idam tartışmasına karşı çıktı. Barlas, idamı yeniden tartışmanın ormanların yakılması kadar kötü olduğunu söyledi.

Sabah gazetesinin başyazarı Mehmet Barlas, Marmaris’teki yangından sonra MHP lider Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gündeme getirilen ‘idam’ tartışmasına karşı çıktı.

“YENİDEN TARTIŞILIR OLMASI ORMANLARIN YAKILMASI KADAR KÖTÜ”

Barlas, “Hukuk ve idam” başlıklı yazısında şunları kaydetti:

“Türkiye'de idam cezası olmadığı için Marmaris ormanları katilinin yeterli cezayı alamayacağı söyleniyor. Bu söylentiler bir açıdan doğru olabilir. Gerçekten bu psikopat kundakçı, 3-5 yıl içinde cezaevinden çıkıp hayatına kaldığı yerden devam ederse bu durum bütün vicdanları yaralar. Ki böyle bir ihtimal de var. Ancak idam, geri dönüşü olmayan bir cezadır. İşlenen suç ne kadar ağır ve kötü olursa olsun düzeltme imkânı olmayan bir ceza hiçbir insana verilmemelidir.

Elbette kundakçıların, katillerin, teröristlerin olabilecek en ağır cezayı almalarını istiyorum. Ama bu vesileyle idamın yeniden tartışılır olması, ormanların yakılması kadar kötü bir şeydir.”

twitter takip