Kızılay Edremit başkanından açıklama: Oynamadık

K%C4%B1z%C4%B1lay+Edremit+ba%C5%9Fkan%C4%B1ndan+a%C3%A7%C4%B1klama:+Oynamad%C4%B1k
ABONE OL

AHBAP’a 46 milyon TL’lik çadır satan Kızılay’ın Edremit şube başkanı ve yönetim kurulu üyesinin bir eğlence mekanında eğlendikleri görüntüler ortaya çıktı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Kızılay Edremit Şube Başkanı Himmet Bora ve Yönetim Kurulu Üyesi Cevdet İnalkaç’ın bir eğlence mekanında eğlendikleri öne sürüldü.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre 50 bine yakın can kaybının yaşandığı depremin ardından ortaya çıkan görüntülerde Kızılay Edremit Şube Başkanı Himmet Bora ve Yönetim Kurulu Üyesi Cevdet İnalkaç’ın bir eğlence mekanında ocak başında ve şarkıcı eşliğinde eğlendikleri görülüyor.

Söz konusu fotoğraf karesine ilişkin Himmet Bora’ya telefonla ulaşıldı. Bir arkadaşının doğum günü nedeniyle toplandıklarını aktaran Bora, “Bir davet geldi. İcabet ettik. Ne oynadık, ne zıpladık. Sadece yemek yedik” dedi.

AHBAP’A ÇADIR SATMIŞTI

Cumhuriyet yazarı Murat Ağırel, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki “yetersizliğiyle” gündem olan Kızılay’ın, depremin üçüncü gününde AHBAP Derneği’ne 46 milyon lira karşılığında çadır sattığını ortaya çıkarmıştı.

AHBAP sosyal medya hesabından, söz konusu bilgileri doğrulayan bir açıklama yapmıştı. Açıklamada, “Arkadaşlarımız, Kızılay’ın iştirakinde olan Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş ile görüşme gerçekleştirdiler. Ellerinde 2050 adet olduğunu öğrendiğimiz çadırların sözleşmesini hemen yaptık ve ertesi sabah 2050 tane çadırı deprem bölgesine gönderdik” ifadelerine yer verilmişti.

twitter takip