Kılıçdaroğlu'ndan yeni açıklama: Bu devleti sizlerden temizleyeceğiz

K%C4%B1l%C4%B1%C3%A7daro%C4%9Flu%E2%80%99ndan+yeni+a%C3%A7%C4%B1klama:+Bu+devleti+sizlerden+temizleyece%C4%9Fiz
ABONE OL

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, öldürülen Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun eşi Şengül Hablemitoğlu'nun paylaşımını alıntılayarak sert açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu cinayetinin yeniden gündeme gelmesinin ardından açıklama yaptı. CHP Lideri, "Mafyalar, yolsuzlar, 5’li çeteler, çantacılar, örgütler, uyuşturucu baronları, komisyoncular, soysuzlar… Size sesleniyorum, hepinizin canı cehenneme!" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, 18 Aralık 2002’de evinin önünde öldürülen Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu'nun eşi Şengül Hablemitoğlu'nun, "Leş pazarlıklar dönüyor belli ki, leş adamların elinde oyuncak olmuş memleket…" paylaşımını alıntıladı.

Kılıçdaroğlu, paylaşımında şunları söyledi: "Mafyalar, yolsuzlar, 5’li çeteler, çantacılar, örgütler, uyuşturucu baronları, komisyoncular, soysuzlar… Size sesleniyorum, hepinizin canı cehenneme! Her tarafı lağım kokusu sardı. Bu devleti sizden temizleyeceğiz. Pirüpak bir ülke bırakacağım gençlere. Mirasım bu olacak."

 

NE OLMUŞTU?

Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu son günlerde yeniden gündeme geldi.

Necip Hablemitoğlu suikastının planlayıcısı olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı çıkarılan ancak bulunamayan emekli Albay Levent Göktaş adına yapılan sosyal medya paylaşımlarında, "Bu akşam saat 22.00'de her şeyi belgeleri ile açıklamaya başlıyorum. Yarından itibaren video çekmeye de başlayacağım. Yarından itibaren videolu anlatımlarım olacak. Net söylüyorum bazıları bu gece uyku uyumasın.Gerçek neymiş yarın görüşeceğiz. Beni kullanıp bir kenara atanlar kabusunuz olacağım" denilmişti.

Paylaşımlarda, "Beni Sedat Peker'le karıştırmayın" ifadesi kullanılınca, Sedat Peker de tartışmaya dahil olmuştu.

Peker, "Beni Sedat Peker’le karıştırmayın demek ne demek ? Kimsin lan sen y..., Ankara’ya geldiğimde görüşmelerimizde yarım metre arkamdan yürüdüğün gerçekliği ortadayken beni Sedat Peker’le karıştırmayın demek ne demek ? Benim ilgi alanımda değildin. Ancak emin ol şimdi radarıma girdin. Yaşar Baba vasıtasıyla bana teklif ettiğin para ile ortadan adam kaldırma tekliflerini de seçimlere 2 ay kala çekeceğim videolarda da konuşacağız. Kimsin lan sen beni Sedat Peker ile karıştırmayın diyorsun?" ifadelerini kullanmıştı.

Avukat Hüseyin Ersöz, müvekkili emekli Albay Levent Göktaş adına yapılan sosyal medya paylaşımlarına ilişkin açıklama yapmış ve açılan hesapların gerçek dışı olduğunu bildirmişti.

twitter takip