Kılıçdaroğlu: Oy kullandığınız zaman özgürce tweet atabileceksiniz

K%C4%B1l%C4%B1%C3%A7daro%C4%9Flu:+Oy+kulland%C4%B1%C4%9F%C4%B1n%C4%B1z+zaman+%C3%B6zg%C3%BCrce+tweet+atabileceksiniz
ABONE OL

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adana'da Çukurova Belediyesi'nin düzenlediği toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Adana'da Çukurova Belediyesi'nin düzenlediği toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.

Törene, bazı CHP genel başkan yardımcıları ve milletvekilleri ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, partililer ve davetliler de katılım gösterdiler.

Burada konuşma yapan Kılıçdaroğlu, her oyun çok önemli olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Sandığa gideceksiniz, sandık gelecek ve oy kullanacaksınız. 'Bugün gitmesem de olur, oy kullanmasam da olur.' sakın demeyin. Sandığa gidin, oyunuzu kullanın. Her bir oyunuzun demokrasi açısından çok ama çok büyük yararı var. Oy kullandığınız zaman demokrasi, güzellik, kadın erkek eşitliği, temiz bir çevre, güçler ayrılığı ilkesi gelecek. Oy kullandığınız zaman özgürce tweet atabileceksiniz. Oy kullandığınız zaman özgürce eleştirebileceksiniz ve oy kullandığınız zaman Türkiye'de Cumhuriyet tarihine altın harflerle bir sonucu yazdıracaksınız, hep beraber Türkiye'ye demokrasiyi getireceksiniz. O nedenle sakın ola ki seçim sırasında 'Yahu bu sefer de gitmeyeyim, oy kullanmayayım' demeyin. Sandığa gidin ve Türkiye'nin kaderini değiştirin."

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'in de konuşma yaptığı etkinlikte, hizmete açılan tesisler için kurdele kesildi, butona basılarak bazı tesislerin de temeli atıldı.

twitter takip