Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Buket Aydın'a 'kahkaha' göndermesi: Başlamadan önce güzel bir kahkaha bekliyorum sizden

Kemal+K%C4%B1l%C4%B1%C3%A7daro%C4%9Flu%E2%80%99ndan+Buket+Ayd%C4%B1n%E2%80%99a+%E2%80%99kahkaha%E2%80%99+g%C3%B6ndermesi:+Ba%C5%9Flamadan+%C3%B6nce+g%C3%BCzel+bir+kahkaha+bekliyorum+sizden
ABONE OL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2 yıl sonra Buket Aydın'ın canlı yayın konuğu oldu.

Haber Global ekranlarında Buket Aydın'ın sunumuyla yayınlanan "Koltuk" programının bu haftaki konuğu Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Kılıçdaroğlu, yayının başında 2 yıl önce olay olan diyalogu hatırlattı ve "Sizden güzel bir kahkaha bekliyorum. Güzel gülüşünüz bize şans getirdi" ifadelerini kullandı. Buket Aydın, 2 yıl önce konuk ettiği Kılıçdaroğlu'na attığı kahkaha ve verdiği yanıtlar nedeniyle büyük tepki toplamıştı.

 

 

İşte, programın öne çıkan diğer diyalogları:

-Sizinle diyalogtan sonraki sürece ilişkin Bursa dışında fire vermedik. Bursa'yı da alacağız. Belediye başkanlarımız tarih yazıyor. Hepsine şükran borçluyum. Pandemi şartlarında bütün engelleri aşıyorlar. İktidarın bize teşekkür borcu var.

-Bana göre sonbahara kadar gidemezler. Her geçen günün maliyeti artıyor. Ülkeyi yönetmek için bilgi birikim sahibi olmak lazım.

-Bilim Kurulu'nda ne oluyor?  Bilim Kurulu ne düşünüyor? Ben saygı duyuyorum. Bir süre sonra Bilim Kurulu suçlanacak. Ben baştan Bilim Kurulunun bir sözcüsü olsun istedim. Ama yapmadılar.

-Bilim Kurulunda sözcü seçerdim. Belli zaman diliminde açıklama yapacaktı. Dükkanlarını kapat dediğimiz insanlar için ekonomik ve sosyal konseyi ile Bakanları toplardım. Yolu yöntemi belirleyip, çözümleri belirleyip kamuoyu ile paylaşacaktım. Bunların hiçbiri olmadı.

CHP, iktidara gelirse ne yapacak?

-Bir evde işsiz varsa ben ona iş bulacağım. Alevisi ,Sünnisi, başı açık ya da başı kapalı olan diye ayırt etmeden refah içinde yaşamasını sağlayacağım. 'Emekliye iki maaş vereceğiz' dedim. Karşı çıktılar. Ne oldu verdiler?. Asgari ücreti yükselteceğiz dedik. Yükselttiler. Demek ki oluyor. 138 bin öğretmen açığımız var, sağlıkçı açığımız var neden atanmıyor?

'Millet İtttifakı ortak karar alırsa Cumhurbaşkanı adayı olurum'

-Adayı nasıl belirleyeceğimize dair oturup konuşacağız. Bir kişinin sözünü dinleyemeyeceğiz. Her aday ayrı mı çıkarmak isteyecek yoksa tek bir kişi mi çıkaracağız oturup konuşacağız. Güçlendirilmiş parlamenter sistemde ittifak olarak hem fikiriz. Ortak görüş olursa Cumhurbaşkanı adayı olurum. Erdoğan'la Cumhurbaşkanlığı yarışına girersem kazanacağım konusunda en küçük tereddütüm yok. Hadi atın bir kahkaha daha.

 

twitter takip