Kapadokya'da balon kazası: 2 ölü, 3 yaralı

Kapadokya%E2%80%99da+balon+kazas%C4%B1:+2+%C3%B6l%C3%BC,+3+yaral%C4%B1
ABONE OL

Nevşehir'in Kapadokya bölgesinde sıcak hava balonunun sert iniş yapması nedeniyle meydana gelen kazada İspanya uyruklu 2 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Nevşehir'de sıcak hava balonunun sert iniş yapması sonucu ilk belirlemelere göre 2 kişinin öldüğü 3 kişimin yaralandığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre sabah erken saatlerde Göreme beldesinden havalanan sıcak hava balonlarından bir tanesi, Kavak beldesi yakınlarında iniş yaptığı sırasında rüzgarın şiddetlenmesi nedeniyle sert iniş yaptı.

Kazanın ardından Nevşehir Valiliği'nden yapılan açıklamada, İspanya uyruklu 2 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin de yaralandığı açıklanırken kazanın beklenmedik rüzgar artışı nedeniyle meydana geldiği bildirildi.

Hayatını kaybeden İspanyol uyruklu kişilerin 62 yaşındaki Maria Christiana Baltrons ile 64 yaşındaki Dolors Masana olduğu bilgisi verildi.


Fotoğraf: İHA

Valilikten yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İlimiz Avanos ilçesine bağlı Zelve Ören Yeri mevkiinden bu sabah 07:25’te havalanan özel bir şirkete ait TC-BBR tescil numaralı sıcak hava balonu, ilimiz merkeze bağlı Kavak beldesi Killik bölgesinde saat 08:50’de beklenmedik rüzgar artışı nedeniyle sert iniş yapmıştır. Kazanın ardından tüm ekiplerimiz olay yerine sevk edilmiştir. İniş esnasında balonda bulunan toplam 28 yolcu ve 2 mürettebattan İspanyol uyruklu 2 yolcu hayatını kaybederken, İspanyol uyruklu 3 yolcu ise yaralanmıştır. Yaralıların tedavileri ilimizdeki çeşitli hastanelerde devam etmekte olup hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. İlk belirlemelere göre olayın beklenmedik rüzgar artışından kaynaklandığı değerlendirilmektedir. Kaza ile ilgili olarak Adli ve İdari soruşturma başlatılmıştır."

Bölgede UMKE, AFAD, sağlık ve jandarma ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.

twitter takip