İmamoğlu'ndan Nagehan Alçı eleştirilerine tepki toplayan cevap: Vız gelir, tırıs gider

%C4%B0mamo%C4%9Flu%E2%80%99ndan+Nagehan+Al%C3%A7%C4%B1+ele%C5%9Ftirilerine+tepki+toplayan+cevap:+V%C4%B1z+gelir,+t%C4%B1r%C4%B1s+gider
ABONE OL

Aralarında Nagehan Alçı, Ertuğrul Özkök, Akif Beki'nin de olduğu gazetecilerle çekilen Karadeniz gezisi fotoğrafı hakkında yapılan eleştirilere yanıt veren İmamoğlu, 'Bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider. Hiç umurumda değil,' dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Deniz Gezmiş'i Anma Gecesi'nde konuştu.

İmamoğlu kamuoyunda tartışma yaratan İBB otobüsündeki fotoğraf hakkında, "Bir fotoğraf üzerinden kurban etmeye çalışan insanlar olabilir. Benimle aynı düşündüğünü söyleyen, anlık hırslarına yenilmiş insanlar olabilir. Ya da bir takımın renkleri üzerinden ayrıştırma gayreti içinde olanlar olabilir. Başkalarının değirmenine su taşıdığının farkında olmayanlar da olabilir bunların içerisinde. Farkında olup yapanlar da olabilir. Ama bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider. Hiç umurumda değil." dedi.

İmamoğlu, "Şunun için bunu söylüyorum. Bu kadar büyük idealleri, olayları bu heyecanla konuşurken küçük detaylar üzerinden o davayı güden insan... Ya da yarın başka bir dostumuzun başına gelebilir, fark etmez. Ya bu insan ne yapmak istedi? Daha anlamadan, anlamaya çalışmadan bu tarz girişimleri yapanları akıllı olmaya davet ediyorum," diye devam etti.

twitter takip