İmamoğlu: 'Gazetecilerin cezalandırılmadığı günler de gelecek'

%C4%B0mamo%C4%9Flu:+%E2%80%99Gazetecilerin+cezaland%C4%B1r%C4%B1lmad%C4%B1%C4%9F%C4%B1+g%C3%BCnler+de+gelecek%E2%80%99
ABONE OL

Demokrasi Arenası'na videolu mesaj gönderen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 'Sizler gibi bu işe ömrünü vermiş ve mesleğinin geleceğine aşırı özen gösteren gazetecilerin cezalandırılmadığı günler de gelecek. Çok yakın. Ne yazık ki bugün adaletli bir dönemden geçmiyoruz. Ama bu adaletin tekrar tesis edilmeyeceği anlamına da asla gelmiyor. Her şey çok güzel olacak' dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 5 haftalık yayın yasağı biterek ekranlara dönen Demokrasi Arenası'na videolu mesaj gönderdi. Gazetecilere seslenen İmamoğlu, "Sizler gibi bu işe ömrünü vermiş ve mesleğinin geleceğine aşırı özen gösteren gazetecilerin cezalandırılmadığı günler de gelecek. Çok yakın. Ne yazık ki bugün adaletli bir dönemden geçmiyoruz. Ama bu adaletin tekrar tesis edilmeyeceği anlamına da asla gelmiyor. Her şey çok güzel olacak" ifadelerini kullandı.

Demokrasi Arenası'na RTÜK tarafından verilen 5 haftalık yayın yasağı sona erdi. Usta gazeteci SÖZCÜ yazarı Uğur Dündar ekranlara geri döndü. TELE 1 ekranlarında yayınlanan program, yayın yasağı günlerinde ‘Demokrasi Marenası’ programını sunan usta oyuncu Müjdat Gezen'in sunumuyla açıldı. Uğur Dündar, Müjdat Gezen'e katkıları nedeniyle teşekkür ederek programa başladı. Dündar'ın konukları Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Hüsnü Bozkurt, Prof. Dr. Barış Doster ve ekonomist Selçuk Geçer oldu. Programa İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu da videolu mesaj gönderdi.

İmamoğlu: Gazetecilerin cezalandırılmadığı günler gelecek

İmamoğlu, Demokrasi Arenası'na gönderdiği mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferimizin 107. yıl dönümü. Tarihi değiştiren bir tarihin başlangıcı. Bağımsızlık uğruna mücadele edenlerin torunu olmaktan kıvanç duyuyorum. Çok kıymetli Uğur Dündar. Size bu anlamlı günde eşlik etmek isterdim. Ancak sizler gibi bazı televizyonlar ve televizyoncular, yayınları gerekçe göstererek cezalara çarptırılıyor. Sizler gibi bu işe ömrünü vermiş ve mesleğinin geleceğine aşırı özen gösteren gazetecilerin cezalandırılmadığı günler de gelecek. Çok yakın.

“Adaletli bir dönemden geçmiyoruz”

Ne yazık ki bugün adaletli bir dönemden geçmiyoruz. Ama bu adaletin tekrar tesis edilmeyeceği anlamına da asla gelmiyor. Her şey çok güzel olacak. Bizler bu umutla yol yürüyen insanlarız. Bu yüzden asla umutlarımızı ve hedeflerimizi kaybetmeyiz. Biz Çanakkale ruhunun torunlarıyız. En zor zamanlarda, en destansı işleri yapmak, 84 milyon vatandaşımızın kesinlikle karakteridir."

twitter takip