İddia: Başdanışmanlar, Nureddin Nebati'nin görevi bırakmasını istiyor

%C4%B0ddia:+Ba%C5%9Fdan%C4%B1%C5%9Fmanlar,+Nureddin+Nebati%E2%80%99nin+g%C3%B6revi+b%C4%B1rakmas%C4%B1n%C4%B1+istiyor
ABONE OL

Gazeteci Barış Pehlivan, Ekonomi Politikaları Kurulunda yer alan 3 üyenin Nureddin Nebati’nin görevden alınmasını istediğini ve bunun için çalıştığına dair kulisler olduğunu söyledi.

Gazeteci Barış Pehlivan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başında olduğu Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu'nda yer alan üç ismin Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin görevden alınmasını istediğini söyledi.

Gazeteci Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'nun Youtube kanalında hazırlayıp  sunduğu Byüzü'nde Cumhurbaşkanlığı kulislerinde konuşulanlar paylaşıldı.

Son dönemde iktidara yakınlığıyla bilinen Albayrak Medya Grubu tarafından hedefe koyulan Nebati'nin istenmeyen kişi ilan edildiğine dair Pehlivan, "Ekonomi Politikalar Kurulu'ndaki 3 üyeden bahsedeceğim. Yiğit Bulut, Cemil Ertem ve Meltem Taylan Aydın... Bu üç üyenin de bizzat Nureddin Nebati görevden alınmasını istediği ve bunun için çalıştığına dair kulisler var" dedi.

Pehlivan, "Nebati'nin bazı kapalı toplantılardaki açıklamalarının olay çıkartacağını bildiği için medyaya servis ettiklerine dair iddialar benim kulağıma geliyor" diye konuştu.

twitter takip