Hande Fırat: Tüm bu yalanlarla ilgili hukuki süreç başlattım

Hande+F%C4%B1rat:+T%C3%BCm+bu+yalanlarla+ilgili+hukuki+s%C3%BCre%C3%A7+ba%C5%9Flatt%C4%B1m
ABONE OL

Hürriyet'in Ankara Temsilcisi Hande Fırat, eşi Murat Özvardar’ın Ukrayna’nın bazı Türk iş insanları tarafından dolandırıldığı iddiasında adının geçmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Ukrayna’nın bazı Türk iş insanları tarafından dolandırıldığı iddiasında eşi Murat Özvardar’ın adı geçen Hürriyet yazarı Hande Fırat, bugünkü köşesinde bir açıklama yayımladı.

Fırat’ın bugünkü yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Bu bir savunma yazısı değildir.

Ukrayna Savaşı ile ilgili ticari alacak verecek meselesinde yargıya yansımış bir konu ile ilgili açıklama yapmak haddim değil. Türk yargısının vereceği karara saygım da sonsuzdur. Gerekli açıklamayı eşim yaptı. Ancak bu işin ‘bir kesim’ tarafından, hiçbir alakam olmadığını bildikleri halde bir linç kampanyasına dönüştürülmesine itirazım var. Haber haberdir, yazılır. Ancak, Sezgin Baran Korkmaz ile ilişkileri var yalanını yazıp Ankaralı bir işinsanının fotoğrafını koymaya ya da olmayan bir saat üzerinden hikâye yazmaya, tüm olayı benimle ilişkilendirmeye çalıştırmalarını da kabul etmem mümkün değil.

Tüm bu yalanlarla ilgili hukuki süreçleri başlattım."

OLAYIN GEÇMİŞİ

Ukrayna İçişleri Bakanlığı İletişim Başkanı Volodymyr Krakovetskyi, bazı Türk iş insanlarının Ukrayna yetkililerini 5 milyon dolar dolandırıldığı iddiasıyla Ankara Mali Şube Müdürlüğü ve Ankara Cumhuriyet Savcılığına başvurarak şikayetçi oldu. Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın eşi Murat Özvardar ve Koray Altınel soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Özvardar avukatıyla önce Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne, buradaki işlemlerinin ardından da Ankara Adliyesi’ne sevk edildi. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısına ifade veren Murat Özvardar adli kontrol talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkarılan Özvardar, kolluğa imza verme zorunluluğu hükmü uygulanarak serbest bırakıldı.

twitter takip