Halk TV'nin yönetici kadrosundan istifa haberi!

Halk+TV%E2%80%99nin+y%C3%B6netici+kadrosundan+istifa+haberi%21;
ABONE OL

Halk TV'de yöneticilik yapan Bengü Babaeker Şap, kurumdan ikinci kez istifa ettiğini duyurdu.

Halk TV'de Haber Koordinatörü olarak görev yapan Bengü Babaeker Şap, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla kanaldan istifa ettiğini açıkladı.

Şap, geçtiğimiz aylarda da bu görevinden istifa etmiş, bir süre sonra ise geri dönmüştü.

Ayrılık haberini Twitter'dan duyuran Şap, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Yaş olmuş 51, artık biraz dinlenme zamanı. Güveni ve desteği için @suattoktas'a, sağladığı özgürlük alanı ve verdiği cesaret için @cafermahiroglu'na, hep yanımda olup aklıma akıl, gücüme güç kattıkları için mesai arkadaşlarıma bin teşekkürle"

BENGÜ BABAEKER ŞAP KİMDİR?

Bengü Babaeker Şap, 1970 yılında Kars’ta doğdu. Ziya Gökalp İlkokulu’nda başladığı eğitim hayatını, Yalova Lisesi ve ardından Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde sürdürdü. Gazeteciliğe aile dostları, gazeteci ve siyasetçi Metin Işık’ın etkisi ve desteği ile 1993 yılında Dünya Gazetesi’nde başladı. Yazılı basın serüveni kısa süre sonra Kanal 6’ya transferiyle son buldu. O tarihten bu yana, köklü televizyonlarda muhabir, editör, haber müdürü görevlerini yürüttü. Kanaltürk, Habertürk, TV24 gibi yayın kuruluşlarında uzun yıllar çalıştıktan sonra Haber Global televizyonu ve Independent Türkçe servislerinin kurucu yönetim kadrosunda yer aldı. Son olarak Halk TV’nin Haber Koordinatörü olarak görev yapan Bengü Babaeker Şap evli ve bir çocuk annesidir.

twitter takip