Hakan Şükür'ü konuk alan TV5 Koordinatörü işten çıkarıldı, RTÜK kanala inceleme başlattı!

Hakan+%C5%9E%C3%BCk%C3%BCr%E2%80%99%C3%BC+konuk+alan+TV5+Koordinat%C3%B6r%C3%BC+i%C5%9Ften+%C3%A7%C4%B1kar%C4%B1ld%C4%B1,+RT%C3%BCK+kanala+inceleme+ba%C5%9Flatt%C4%B1%21;
ABONE OL

Eski futbolcu Hakan Şükür'ün TV5'ten Mehmet Ali Kayacı'nın programına konuk olmasının ardından Kayacı'nın işine son verildi. RTÜK de TV5 hakkında inceleme başlattı.

Eski futbolcu, eski AKP milletvekili ve hakkında açılan FETÖ davalarının ardından ABD'ye giden Hakan Şükür, dün akşam Saadet Partisi'ne yakınlığıyla bilinen TV5 yayınına katıldı. Sunuculuğunu Mehmet Ali Kayacı'nın üstlendiği 'Düşünme Vakti' adlı programa Şükür'ün açıklamaları damga vurdu.

Koordinatörün işine son verildi

Ancak bir süre sonra aynı zamanda kanalın Genel Yayın Koordinatörü de olan program sunucusu Mehmet Ali Kayacı'nın işine son verildiği öğrenildi.

RTÜK inceleme başlattı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) TV5 kanalına eski AK Parti milletvekili Hakan Şükür’ü yayına çıkardığı gerekçesiyle inceleme başlattığını duyurdu. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Twitter hesabından incelemeyi şu ifadelerle duyurdu:

"Ülkemizin bekasını hedef almış, sinsi bir terör örgütünün alenen destekçisi olan şahsın yayına çıkarılmasına, mensubu olduğu terör örgütünün propagandasını yapmasına müsaade etmeyiz. TV 5 hakkında Üst Kurulumuz gerekli incelemeyi başlatmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

'Düşünme Vakti' adlı programda Mehmet Ali Kayacı, Şükür'e "'Pişmanım dersem bana bütün her şeyimi geri vereceklerini söylüyorlar' diyorsunuz. Size bu teklifi kim yapıyor?" diye sordu. Bunun üzerine Şükür, dikkat çeken açıklamalarda bulunarak şunları söylemişti:

"En çok iktidar ve iktidara yakın benim de tanıdığım arkadaşlarım. Bu isimleri verirsem oradaki arkadaşların yaşam alanlarını kısıtlamış olurum. Spor dünyasından, siyasi dünyadan hatta ülkenin cumhurbaşkanı yanlarındayken... Ben açık ve net konuşacağım, bir arkadaşınız sizi arıyor, ülkenin cumhurbaşkanının kardeşiyle birlikte arıyor. Onlardan kurtul, gel, her şeyini geri versin. İki kelime söyle yeter, özel uçak gönderelim. Şimdi siz bundan ne anlarsınız? Ben suçluyum, ortada bir suç var, birisi bu suçu affedebiliyor. Benim alın terimle kazandığım, ülkeme yatırdığım, Man Adası'na değil, ülkeme yatırdığım imkanlarımı bana geri verecek... Ben böyle bir şeyi kabul etmem. İsmim sembol olarak, korkutma aracı olarak kullanılıyor. Ben ne yaptım, benim suçum ne?"

twitter takip