Gözaltına alınan Ömer Faruk Gergerlioğlu yoğun bakıma kaldırıldı!

G%C3%B6zalt%C4%B1na+al%C4%B1nan+%C3%96mer+Faruk+Gergerlio%C4%9Flu+yo%C4%9Fun+bak%C4%B1ma+kald%C4%B1r%C4%B1ld%C4%B1%21;
ABONE OL

HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, dün gece Ankara'da gözaltına alındı. Göğüs ve kalp ağrısı şikayetlerinde bulunan Gergerlioğlu'nun hastaneye kaldırıldığı ve anjiyo olduktan sonra yoğun bakıma alındığı bildirildi.

Hakkındaki kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ankara'da gözaltına alındı. Terörle mücadele ekipleri tarafından emniyete götürülen Gergeroğlu daha sonra adliyeye sevk edildi. Gergerlioğlu'nun gözaltı sonrası rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığı ve anjiyo olduğu açıklandı. Yapılan açıklamada yüksek tansiyon hastası Gergerlioğlu'nun yoğun bakıma alındığı belirtildi.

TBMM Genel Kurulunda 17 Mart'ta gerçekleştirilen birleşimde, hakkında mahkemece verilen kesinleşmiş hapis cezasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi okunarak milletvekilliği düşürülen Gergerlioğlu hakkında gözaltı kararı verildi.

Kararın ardından Gergerlioğlu'nun Ankara'daki evine giden Terörle Mücadele Şube ekipleri, gözaltı işlemini gerçekleştirdi.

 

 

OĞLU SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

Salih Gergerlioğlu, babasının hastanede olduğunu ve anjiyo olacağını aktardı. Gergerlioğlu, "Babam hastanede. Kalp ve göğüs ağrısından dolayı anjiyo olacak" dedi.

Milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu Ankara'da gözaltına alındı. Salih Gergerlioğlu, Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun tutuklanması için gelindiğini aktardı. Salih Gergerlioğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Babamı tutuklamaya geldiler" dedi.

Salih Gergerlioğlu, "Aynı rezalet tekrarlandı. Ayakkabılarını giymesine müsaade etmeden yaka paça çıkardılar" dedi.

Gergerlioğlu, "Zorbalığın fotoğrafı" diyerek şu görüntüyü paylaştı:

Avukat Bişar Abdi Alınak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Ömer Faruk Gergerlioğlu az önce adliyeye getirildi. Göğüs ve kalp ağrısı sebebiyle hastane doktoru anjiyo önerip kardiyoloji bölümüne  götürülmesi gerektiğini belirtmiş. Şimdi hangi hastanede ve ne gibi bir tıbbi müdahalede bulunulduğunu bilmemekteyiz. Tarafımıza bilgi verilmiyor" dedi.


YOĞUN BAKIMDA

BAŞSAVCILIKTAN GERGERLİOĞLU AÇIKLAMASI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, hakkındaki kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun, kendisine yapılan çağrıyı almış olmasına rağmen 10 günlük yasal süre içinde gelmemesi üzerine gözaltına alındığını duyurdu.

Açıklamada, "Anayasanın 84/2. maddesi gereğince milletvekilliği düşen Ömer Faruk Gergerlioğlu, 5275 Sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'un 19/1 maddesi gereğince kendisine yapılan çağrıyı tebliğ almış olmasına rağmen 10 günlük yasal süre içinde gelmemesi üzerine yasal zorunluluk olarak hakkında yakalama emri çıkarılmış, çıkarılan yakalama emrine istinaden de ikametinde yakalanmıştır" ifadelerine yer verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda Gergerlioğlu'nun ceza infaz kurumuna sevk işleminin devam ettiği bildirildi.

DARP RAPORU SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞILDI

HDP Grup Başkan Vekili ve Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş darp raporunu sosyal medyadan yayımladı.

twitter takip