Google'dan nihayet 'tık' tuzaklarına çözüm: SEO içerikleriyle ilgili yeni düzenleme geliyor!

Google%E2%80%99dan+nihayet+%E2%80%99t%C4%B1k%E2%80%99+tuzaklar%C4%B1na+%C3%A7%C3%B6z%C3%BCm:+SEO+i%C3%A7erikleriyle+ilgili+yeni+d%C3%BCzenleme+geliyor%21;
ABONE OL

Dev arama motoru Google, Türkiye'de artık bir çöplüğe dönüşen SEO içerikleriyle ilgili bir dizi değişikliğe gitti.

webrazzi.com'dan Tuğçe İçözü'nin aktardığına göre; Google, paylaştığı yeni bir blog gönderisiyle yeni "Arama" güncellemelerini duyurdu. Şirketin "Arama yapan insanlar için insanlar tarafından üretilen daha fazla içerik" başlıklı blog yazısı güncellemelerin kapsamı hakkında fikir veriyor. Şirket, bu yeni güncellemeler ile insanların yüksek kalitedeki içeriklere daha hızlı ulaşmasını amaçlıyor.

Arama sonuçlarındaki yeni sıralama güncellemeleri, şimdiye kadar arama sonuçlarında yüksek puana sahip olan düşük kalitede, özgün olmayan içerikleri azaltmaya odaklanıyor. Yani arama motorunda yüksek performans göstermesi için hazırlanan SEO (arama motoru optimizasyonu) odaklı içerikler, artık yerini insanlar tarafından hazılanan özgün içeriklere bırakacak.

Ancak burada SEO'nun tamamen ortadan kalktığını düşünmemek gerekir. Bundan böyle markaların SEO odaklı içerikler hazırlarken, daha özgün, bilgi dolu ve yüksek kalitede içerikler üretebilen içerik profesyonelleriyle çalışması daha iyi sonuçlar verecektir.

Google, yaptığı testlerde, bu yeni güncellemenin, online eğitim materyalleri, sanat ve eğlence, alışveriş ve teknolojiyle ilişkili içeriklerde arama sonuçlarını değiştireceğini belirtti.

Şirket blog yazısında tık tuzaklarının kullanıcılar için olumsuz deneyim sunduğunu vurgulayarak, güncellemelerin gelecek haftadan itibaren arama motorunu küresel olarak  İngilizce dilinde kullananlardan başlayarak yayına alacağını belirtti.

Bu yeni güncelleme ile birlikte ürün değerlendirme içerikleri de güncellenecek. Bu noktada şirketin geçen yıldan bu yana ürün değerlendirmelerini geliştirmek üzere hareket ettiğini belirtelim.

 

twitter takip