Gönül alma hazırlığı! AKP, eski partililerin kapısını çalacak

G%C3%B6n%C3%BCl+alma+haz%C4%B1rl%C4%B1%C4%9F%C4%B1%21;+AKP,+eski+partililerin+kap%C4%B1s%C4%B1n%C4%B1+%C3%A7alacak
ABONE OL

Geçtiğimiz günlerde 'Kuruluştan Günümüze İl Başkanları' toplantısı düzenleyen AKP yönetiminin, benzer formatta bir toplantıyı önümüzdeki temmuz ayında yapacağı belirtiliyor.

Hürriyet yazarı Nuray Babacan'ın aktardığı kulis bilgisine göre, temmuz ayında gerçekleştirilecek 'Geçmiş Dönem Belediye Başkanları Toplantısı'na eski AKP'li başkanlar davet edilecek ve partiyle bağı kalmayan eski siyasetçiler kazanılmaya çalışılacak.

AKP'nin bir 'gönül alma planı' yaptığını aktaran Babacan'ın AKP kurmaylarından edindiği bilgilere göre partililer, “Yolu partiden geçmiş, herhangi bir nedenle kırılmış, darılmış ve gönül koyanlar olmuş olabilir. Bu arkadaşlarla bir araya geleceğiz” diyor. Eski partililere seçimler için destek vermeleri ve birlikte çalışma öneriliyor ve 2023 seçimlerinin en kritik seçim olduğu vurgulanıyor.

Babacan, yazısında, AK Parti kurmaylarının, “Yolu partiden geçmiş, herhangi bir nedenle kırılmış, darılmış ve gönül koyanlar olmuş olabilir. Bu arkadaşlarla bir araya geleceğiz” dediğini de belirterek, "Eski partililere seçimler için destek vermeleri ve birlikte çalışma öneriliyor. 2023 seçimlerinin en kritik seçim olduğu vurgulanıyor" ifadelerini kullandı.

 

twitter takip