Genco Erkal'dan Cumhuriyet'in açıklamasına tepki: Hiç yakışmadı, utanç verici!

Genco+Erkal%E2%80%99dan+Cumhuriyet%E2%80%99in+a%C3%A7%C4%B1klamas%C4%B1na+tepki:+Hi%C3%A7+yak%C4%B1%C5%9Fmad%C4%B1,+utan%C3%A7+verici%21;
ABONE OL

Cumhuriyet gazetesinin bugün başyazı olarak yayımladığı ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun hedef göstermesine yanıt verdiği açıklamaya Twitter'da tepki yağmaya devam ediyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz gün katıldığı TRT Haber canlı yayınında Cumhuriyet gazetesinin eski manşetlerini kameralara göstererek gazeteyi hedef haline getirmişti. Soylu'ya bugün yayınlanan bir başyazıyla yanıt veren Cumhuriyet, o manşetler için "Can Dündar’ın başında bulunduğu İkinci Cumhuriyetçi bir ekibin Cumhuriyet gazetesini yönettiği döneme denk gelmektedir"  ifadelerini kullandı.

Gazetenin bu açıklaması, Twitter'da gün boyu eleştiri ve tepki yağmuruna tutuldu.

Cumhuriyet'e tepki gösteren isimlerden biri olan ünlü sanatçı Genco Erkal, gazetenin tweet'inin altında paylaştığı mesajında Cumhuriyet'in köşe yzarlarından Emre Kongar'ı da etiketleyerek şu ifadeleri kullandı:

"Utanç verici bir açıklama. Hiç yakışmadı. Cumhuriyet gazetesi bu hale düştü demek. Söyleyecek söz bulamıyorum. @emrkongar"

Ardından yeni bir paylaşım daha yapan Erkal, yeni tweet'inde ise şöyle dedi:

"Bugünkü Cumhuriye’te çıkan “Öğretmenim ben yapmadım, bu yaptı” yazısı tam anlamıyla utanç verici bir açıklama. Olmayan suçu kabullenip, üstelik ihbar ediyorsunuz. Hiç yakışmadı. Cumhuriyet gazetesi bu hale düştü demek. Söyleyecek söz bulamıyorum."

twitter takip