Fahrettin Altun, 'Dezenformasyonla Mücadele Merkezi' kurdu, başına da A Haber'in köşe yazarını getirdi!

Fahrettin+Altun,+%E2%80%99Dezenformasyonla+M%C3%BCcadele+Merkezi%E2%80%99+kurdu,+ba%C5%9F%C4%B1na+da+A+Haber%E2%80%99in+k%C3%B6%C5%9Fe+yazar%C4%B1n%C4%B1+getirdi%21;
ABONE OL

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla 'dezenformasyonla mücadele' için İletişim Başkanlığı bünyesinde müstakil bir birim oluşturduklarını duyurdu.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, başkanlık bünyesinde 'Dezenformasyonla Mücadele Merkezi' oluşturulduğunu duyurdu.

Altun, merkezin başına ise A Haber'de köşe yazıları kalame alan İdris Kardaş'ı getirdi.

Altun'un Twitter'dan yaptığı paylaşım şöyle:

"Ülkemize karşı yürütülen sistematik dezenformasyon kampanyalarına karşı İletişim Başkanlığımız bünyesinde müstakil bir birim oluşturduk. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi. Merkezimizin koordinatörü olarak atanan İdris Kardaş'ı tebrik eder, kendisine başarılar dilerim." 

 

 

İDRİS KARDAŞ KİMDİR?

İdris Kardaş, 2002-2008 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’de eğitim gördü. Kardaş, 2011 yılında döndüğü Bilgi Üniversitesi’nde 5 yıl koordinatörlük yaptıktan sonra 2016 senesinde görevden alındı.

2016 yılında Sabah Gazetesine yaptığı röportajda üniversitenin siyasi görüşlerine ters düşüncede olduğu için kovulduğu açıkladı.

Bilgi Üniversitesinden ayrıldıktan 1 sene sonra İstinye Üniversitesi’nde akademisyen olarak göreve başladı.

Katıldığı televizyon programlarında "araştırmacı-yazar" ifadesiyle takdim edilen İdris Kardaş, İstinye Üniversitesi bünyesindeki Ekonomi ve Politika Araştırmaları Merkezi (EPAM) koordinatörü olarak görev yapıyor. Kardaş geçmişte Sabah, A Haber ve Aktüel gibi yayınlarda yazılar kaleme aldı.

Kardaş, aynı zamanda Pelikancılar olarak bilinen Erdoğan’a yakın grubun üyesi olarak biliniyor. Kardaş bir dönem, Pelikancıların kuruluşu olan Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi’nde Genel Koordinatör olarak da görev yürütmüştü.

twitter takip