Erdoğan'dan partisine seçim talimatı!

Erdo%C4%9Fan%E2%80%99dan+partisine+se%C3%A7im+talimat%C4%B1%21;
ABONE OL

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ordu'da partisinin teşkilatlarına talimat verdiğini yazdı.

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abulkadir Selvi, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ordu’da parti teşkilatına “tartışmaları bırakıp seçim için çalışmaya başlama” talimatı verdiğini yazdı.

Erdoğan'ın Ordu gezisini bugünkü köşesinde aktaran Selvi, "Erdoğan, Ordu’da AK Parti teşkilatlarıyla bir toplantı yapmıştı. 2023 seçimlerine yönelik mesajlarını burada veriyor. İlçelere aldıkları oy oranını soruyor. Örneğin Altınordu ilçesi. 'Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 76, milletvekili seçiminde yüzde 56 aldık' diye yanıt veriyor" ifadelerini kullandı.

Selvi, yazısında şunları aktardı:

"Erdoğan, 'O yüzde 76’yı 80’e çıkarın. Milletvekilliği ile cumhurbaşkanlığı seçimini birbirinden ayırtmayın. Milletvekili seçiminde de oy oranını artırın. Bu saatten sonra seçimlere çalışın. İç tartışmaları bir kenara bırakın, birbirinize kenetlenin, seçime çalışın' diye talimat veriyor."

twitter takip