Emniyet Genel Müdürlüğü'nden, Ekrem İmamoğlu'na suikast girişimi iddialarına açıklama!

Emniyet+Genel+M%C3%BCd%C3%BCrl%C3%BC%C4%9F%C3%BC%E2%80%99nden,+Ekrem+%C4%B0mamo%C4%9Flu%E2%80%99na+suikast+giri%C5%9Fimi+iddialar%C4%B1na+a%C3%A7%C4%B1klama%21;
ABONE OL

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Ekrem İmamoğlu'na yönelik suikast girişimi haberlerine ilişkin açıklama yaptı.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na suikast iddiasına yönelik bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şunlar ifade edildi:

"Bazı basın yayın organlarında yer alan “İmamoğlu'na yönelik suikast emri verilen IŞİD militanları yakalandı” haberi ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun bulunmuştur.

Dönem dönem kamu görevlilerine, devlet büyüklerine, korumaya tabi şahıslara, görevleri nedeniyle veya kamunun gündeminde olan sansasyon yaratabilecek kişi, kurum ve yerlere yönelik bu tür duyumlar ve ihbarlar gelmektedir.

Bu duyumlar veya ihbarlar ilgili kişiler ile paylaşılır ve bunların her biri bilgilendirilir. Bu konuda birimlerimiz tarafından gerekli tedbirler alınır.

Haberde yer aldığı şekilde bir suikast girişimi veya bir suikastçının yakalanması söz konusu değildir.

PKK/PYD, DEAŞ, FETÖ ve DHKP-C dahil olmak üzere tüm terör örgütlerine yönelik çalışmalarımız milletimizin huzuru ve ülkemizin güvenliği için kesintisiz bir şekilde ve kararlılıkla devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

twitter takip