Doğu Perinçek, Jülide Ateş'in 'Herhangi bir gizli servis için çalıştınız mı?' sorusuna çok sinirlendi!

ABONE OL

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, katıldığı bir programda kendisine yöneltilen 'Herhangi bir gizli servise çalıştınız mı?' sorusuna tepki gösterdi. Perinçek, 'Siz hangi cesaretle Türkiye'nin en karakterli insanına bu soruyu sorabiliyorsunuz. Bunları yayınlamazsanız siz namuslu değilsiniz.' dedi.

Haber Global televizyonunda yayınlanan "40" programına konuk olan Doğu Perinçek kendisine yöneltilen "Doğu Perinçek herhangi bir gizli servise çalıştı mı?" sorusuna sinirlendi. Perinçek, "Bu soruyu ancak bana gizli servisin elemanları bana sorar, başka da kimse soramaz. Siz hangi cesaretle Türkiye'nin en karakterli insanına bu soruyu sorabiliyorsunuz. Bunları yayınlayacaksınız, bunları kesemezsiniz. Bunları yayınlamazsanız siz namuslu değilsiniz" ifadelerini kullandı.

"BUNLARI YAYINLAMAZSANIZ SİZ NAMUSLU DEĞİLSİNİZ"

Haber Global'deki '40' programında Jülide Ateş'in sorularını yanıtlayan Doğu Perinçek, kendisine yöneltilen bir soruya çok sinirlendi ve Jülide Ateş'e tepki gösterdi.

Perinçek, "Doğu Perinçek herhangi bir gizli servise çalıştı mı?" sorusuna Bu soruyu ancak bana gizli servisin elemanları bana sorar, başka da kimse soramaz. Siz hangi cesaretle Türkiye'nin en karakterli insanına bu soruyu sorabiliyorsunuz. Vereceğim cevap budur. Vatan Partisi Amerika'nın oyunlarını bozan, Ermeni soykırımını yok eden, Silivri Duvarı'nı yıkan, FETÖ ve PKK'nın üzerine gidilmesini sağlayan partidir. CIA'nın acısı vardır ve MİT içinde CIA çalışanlarının acısı vardır. Siz de mi aynı acıyı paylaşıp bu soruyu soruyorsunuz? Bunları yayınlayacaksınız, bunları kesemezsiniz. Bunları yayınlamazsanız siz namuslu değilsiniz" yanıtını verdi.

Bant kaydı şeklinde yayınlanan '40' programında Doğu Perinçek'in tepki gösterdiği soru ve cevabı yayınlandı.

İşte Perinçek'e yöneltilen sorular ve cevapları:

Siyasete babanızı örnek alarak mı girdiniz?

Babam beni çok etkiledi. Dürüst, doğrulara çok bağlı ve adalet duygusu çok yüksek bir halk adamıydı. Annem ise çağdaş bir öğretmen kızı, onun da o yönünden etkilendim. 

Babanızın siyasi tercihleri sizi utandırıyor mu?

Hayır. 1980'e kadar Türkiye, Atatürk'ün bıraktığı ekonomik ilişkileri korudu. Türkiye'nin dönüşümü 1980'den sonra oldu. Küçük Amerika,  Adnan Menderes ve Celal Bayar ile değil 1946 yılında CHP hükümeti ile başladı. Türkiye 1946'da iktidarı ve muhalefeti ile Küçük Amerika sürecine girdi. O dönemde Kemalist devriminin altı oyuldu, ancak yıkılmadı. Asıl Kemalist devrimine saldırı ise 1980'den sonra Turgut Özal'ın getirdiği Dünya Ekonomisiyle Bütünleşme programıyla geldi. Babam bana çok değer veriridi. Görüşlerimi iyi anlardı. 1973'ten sonra da babam bana oy verdi.

Süleyman Demirel ile neden aynı safta siyaset yapmadınız?

Mümkün değil. 1960'lardaki büyük özgürlük uyanışında ben emekçi halkın değerlerini safında yer aldım.  Süleyman Demirel vatansever bir insan. Cumhuriyet Devrimi ile gelen esaslara da sahip çıktı.  Süleyman Demirel bana "Yeğenim" derdi. Biz Demirel ile vatanseverler içerisinde ayrı seçeneklerdik.

FETÖ liderinin Abdullah Öcalan'dan ne farkı var?

FETÖ lideri, 1996 yılında 28 Şubat arefesinde ve üzerine yürüneceği sırasında  kendini medyada şirin göstermek için benden yararlanma çalışmasıydı. O görüşmeyi tabi ki istemem  Abdullah Öcalan ile görüşmesi ise bir görüşme değil, gazetecinin röportaj yapması ve o röportaj Türkiye'nin Özel Kuvvetler Komutanlığı tarafından Güneydoğu Bölgesinde yüzlerce binlerce çoğaltılıp yayınlanmıştır. İki görüşmeden birinin red edilmesi birinin gerçekleşmesi  ikisi de vatanseverlik anlamındadır. Fetullah Hoca o zaman benimle neden fotoğraf çekilmek istedi? Üzerine gelen bir şey vardı. Kendini Türkiye'ye kabul ettirmek için yapılmak istenilen bir şeydi.  Benim Öcalan'ı ziyaretinde onu Türkiye'ye kabul ettirmek gibi bir işlev yoktu. Amaç, onun silahı bırakmasını sağlamak, ABD ve İsrail ile görüşmesini engellemekti.

Öcalan'ın çiçeğini kabul ettiğinize pişman mısınız?

"BEN O ÇİÇEĞİ YİNE ALIRDIM"

Ben karakterli biriyim böyle şeylerden korkmam. Aleyhimde 7 milyar kişi tweet de atsa ben o yine çiçeği alırdım. Yaptığım iş benim karakterim. Korkmam. O fotoğrafları Lübnan'da PKK çekip MİT'e verdi.

Öcalan, Perinçek'in başkanı olduğu partide siyaset yaptı mı?

Hiçbir zaman üye olmadı. 89-90 döneminde söyleşiler sırasında gördüm. O öğrenciyken bizim 12 Mart darbesine karşı çıkardığımız gizli Şafak Gazetesi vardı. Gizli olarak dağıtıyorduk. Bu gazetede onun eline geçmiş ve yakalanmış. Bir süre kısa süre hapiste yattı.

Doğu Perinçek, PKK'yı destekleyen yayınlar için pişman mı?

Bu bir kere yanlış tespit. Hiç bir zaman destekleyen yayınlarım olmadı. O dönem boyunca "PKK bizim düşmanımızdır" gözüyle baktık. PKK terör örgütünü ve kürtleri ayırt etmek lazım. O dönemlerdeki cinayetlerin son bulması, haklarını almaları, insanca yaşamalarına ilişkin çok kararlı mücadele yürüttük ve o mücadeleyi de kazandık. Burada hiçbir zaman PKK ile yan yana gelmedik.

Bugün HDP'yi nereye konumlandırıyorsunuz?

"PKK ABD'NİN STRATEJİK PİYONU"

Amerika'nın ipinin ucuna. PKK'nın en önemli özelliği stratejik piyon olması. Meral Akşener Amerika bağlantısını koyamaz. Çünkü o sistemi içerisinde. PKK'sız Amerika olamaz.

Eşinizi ve dava arkadaşlarınızı polise ihbar ettiniz mi?

Bu bana sorulacak bir soru değil. Benden önce eşim yakalandı. Ben o sıra dağlardayım.Eşim yakalanmış ben nasıl ihbar edebilirim? Partim tutuklamalardan sonra heyet kurdu. Hatası olan çözülenler saptandı ve araştırıldı. Doğu Perinçek'in hiçbir sır vermediği ortaya çıktı. Ben o imtihanlardan başım dik bir şekilde çıktım. Bunlar tamamen CIA ve MİT'in Doğu Perinçek'i ve Vatan Partisi'ni yıpratmak için yaptığı kara propaganda.

Türkiye Sözde Ermeni Soykırımı konusunda haklılığını nasıl savunmalı?

Bizim davada kazandığımız Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin kararı ve gerekçesi ile savunacak. O gerekçeyi birçok devlet kurumları da anlamadı. Biz orada 3 dava ile girdik. 2 dava kazandık.  Bu 3 dava gerekçesinde de "1915 olayları Holokost sınıflamasına girmez" Bunlar soykırım değildir. Biz bu soykırımın işlenmediğini yargı makamadına Türkiye'ye armağan ettik. Ancak Türkiye'de bu bu şekilde anlaşılmadı. Sanki biz tek başımıza bir özgürlük kazandık gibi anlaşıldı.

Darbenin iyisi kötüsü olur mu?

27 Mayıs 1960 bir darbe değil, büyük bir halk hareketiydi. Asker gördüğümüz her yerde darbe aramak yanlış. 1960'ın getirdiği sonuçlar da önemli. Parlementer sistemi oturttu. 12 Mart ve 12 Eylül aynı cephede değil. 1960 hareketi özgürlüğü getirdi. Onlar özgürlüğü kaldırdı.  28 Şubat FETÖ'ye ve Tansu Çiller'e karşı yapıldı, Erbakan'a karşı değil. Bugün de FETÖ hapislere atılıyor. Demek ki 28 Şubat devam ediyor

Doğu Perinçek'in Cumhur İttifakı ile nasıl bir akrabalığı var?

Vatan Partisi, Cumhur İttifakı içerisinde değil. Herhangi bir anlaşmamız yok. Vatan Partisi bu süreci şöyle değerlendiriyor: Türkiye Atlantik sisteminden kopup Asya'ya yerleşiyor. ABD'de Türkiye'yi elinden kaçırdığı için çeşitli komplolar uyguluyor. Vatan Partisi de bu tehditlere karşı tavır alıyor. Bizim yaptığımız imzalı bir anlaşma değil. Aynı cephe bir duruş olarak anlamlandırılabilir.

Doğu Perinçek yerli ve milli mi?

Bu tartışılmaz bir şey. Çin ile dost olmadan yerli ve milli olamazsınız. Hem güvenlik hem ekonomik işbirlikleri açısından zorunludur. Uygur meselesinden ötürü de Meclis'te kimler getiriyor önergeyi, PKK'nın uzantısı olan HDP getiriyor. Yerli ve milliyi savunmak uluslararası ittifaklar yaparak olur. Kırım, Rusya tarafından işgal edilmiyor. Kırım'ı Rusya toprağı olarak kabul etmezseniz. KKTC'yi dünyaya tanıtamazsınız. Doğu Akdeniz'de de Türkiye'ye yönelen tehdit ve baskıları göğüsleyemezsiniz.

Türkiye, Amerika yerine Çin'i mi tercih etmeli?

Hayır. Ama Türkiye Amerika tarafından sürekli tehdit ediliyor. Amerika bizi bu hallere düşüren ülkedir. Çin ise bizim ekonomik ortağımız.Birincisi Rusya ikincisi ise Çin.

Doğu Perinçek için Çin Milliyetçiliği, Türk Milliyetçiliğinden önce mi geliyor?

"UYGUR TÜRKLERİ'NE SOYKIRIM" İDDİALARININ HEPSİ UYDURMA

Böyle bir şey mümkün mü?  Hiçbir zaman hayatımda "Maocu" olmadım. Uygur Türkleri'ne soykırım' iddialarının hepsi uydurma. 'Bize çocuk doğurtturmuyorlar' diyen Uygur Bölgesinin lideri olan Rabia Hanım'ın 17 tane çocuğu var. Oraya gittiğinizde bu özgürlüğü görürsünüz. Amerikan propagandalılarındaki gibi zulüm falan yok. Toplama kampları eğitim ensitüsü gibi düşünün. Bunların gerçekle hiçbir ilişkisi yok.

Madımak Olay'ına götüren süreci Doğu Perinçek mi başladı?

Aziz Nesin, Madımak olayından sonra basın toplantıları yaptı. O basın toplantılarında biz de vardık ama bunların hiçbiri konuşulmadı. Aziz Nesin'i dinlersek Salman Rüştü yüzünden gittik falan diye bir komplo yok. O mücadelenin merkezi Vatan Partisi ve Doğu Perinçek olmuştur. Katledilenler benim en yakın dostlarım. Salman Rüştü'nün kitabının bununla hiçbir ilgisi yok.

Doğu Perinçek namaz kılıyor mu?

Hayır.Çocukluğumda Bayram namazlarına giderdim babamı da götürmek isterdem gelmezdi. Namaz kılmıyorum, bayram ve cenaze namazlarına katılırım.

Doğu Perinçek'i eleştirenler neden siyaseti bırakıyor?

Ben onu bilemem. AK Parti ve MHP'ye soracaksınız Doğu Perinçek'e saldıranların uydurma yanlış ifadeler kullandığı ortada.Ben hiç bir zaman Sayın Erdoğan'a, İslamcı Kemalist diye bir şey demedim. Şamill Tayyar'ın da Cemal Enginyurt'un da konuştukları baştan aşağı yalan.

Türkiye'yi kim yönetiyor?

Türkiye sayın Erdoğan yönetiyor. Türkiye'yi Doğu Perinçek ve Vatan Partisi yönetseydi üretim devrimi tamamlanmış ve Doğu Akdeniz'den gelen tehditlere karşı çok daha güvenli ve sağlam konumda olurdu. Biz ülkeyi yönetmiyoruz. Akıl hocalığı da yapmıyoruz. Herkes bu program ve siyasetten yararlanabilir. Hiçbir yerde "Türkiye'yi yönetiyoruz" demedim.

Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı teklifi gelirse yanıtınız ne olur?

"BİZ İKTİDAR OLACAĞIZ"

Türkiye'de iflaslar var "Türkiye ekonomisi iflas etti" demiyorum.  Maliye bakanı'nın "Sıcak para alarak ekonomi sürdürülemez. Üretim ve istihdam odaklı ekonomiye geçiş yapacağız" dedi. Bu ne demek Vatan Partisi'nin programının başlığı. Turgut Özal ile başlayan ekonomik sürecin bittiğini bizzat Maliye Bakanı dedi. Biz "Böyle gitmez, yürümez diyoruz". Biz makam mevki peşinde olmadık. Ben dava adamıyım. Türkiye'nin bağımsız ve emekçi davası adamıyım. Bana tekli edilse "Evet" demek tavrım değildir. Program temelinde sorumlulukları paylaşırız. Biz muhalefeti oynamak için kurulmadık. Biz iktidar olacak göreceksiniz. O zaman da beraber program yaparız.

Doğu Perinçek derin devlet mi?

"DERİN DEVLET TARAFINDAN İFLAH OLMAZ BİR ADAMIM"

Hayır. Hiçbir alakası yok. Doğu Perinçek 15 yıl derin devletin hapishanelerinde yattı. 5 kuşakla hapis yatmış adamım. Demek ki derin devlet tarafından iflah olmaz bir adamım. 15 Temmuz gecesiyle ilgili dönemin emniyet müdürünün açıklaması bir itiraftı.

Kaşif Kozinoğlu'nu kim öldürdü?

Kaşif Kozinoğlu'nun ölümü şüpheli bir ölümdür. Ve onu "Gladio" öldürdü. O bir basit MİT sorumlusu değildi. Bana getirdikleri mektuplar sıradan mektuplar değil, geleceğe ışık tutan FETÖ'yü gören bilgiler vardı.

Siyasete girdiğinize pişman mısınız?

"DEVRİMCİ HAYATIMI SÜRDÜRMEYECEK OLURSAM BEN O ZAMAN ÖLÜRÜM"

Hayır. Ben devrimciyim. Vazgeçmem söz konusu değil. Devrimci hayatımı sürdürmeyecek olursam ben o zaman ölürüm. Hapislerde yattım, işkenceler gördüm hiç acı çekmedim. Mutluluklar da vardır eşim Şule Perinçek'e aşığım. Arkadaşlarımı çok severim. Ben bunları hatırlarım. Hapishanelerde boynumu büktüğüm hiçbir anım yok tatl tatlı hapishanlerde yattım.

Doğu Perinçek ve partileri neden oy alamıyor?

Bizim gibi devrimci partiler, ülkenin büyük atak yaptığı dönemde yükselirler. Atağa karşı tarihin pususundadırlar. Sizin ikna edeceğiniz kısım ilk başlarda sınırlıdır. Bu hikaye bitmedi. Öngörülerimizle "Hükümet" olacağımızı göreceksiniz.

Doğu Perinçek herhangi bir gizli servise çalıştı mı?

Bu soruyu ancak bana gizli servisin elemanları bana sorar, başka da kimse soramazsınız. Vereceğim cevap budur. Vatan Partisi Amerika'nın oyunlarını bozan, Ermeni soykırımını yok eden, Silivri Duvarı'nı yıkan, FETÖ ve PKK'nın üzerine gidilmesini sağlayan partidir. CIA'nın acısı vardır ve MİT içinde CIA çalışanlarının acısı vardır. Siz de mi aynı acıyı paylaşıp bu soruyu soruyorsunuz?,

Ekrem İmamoğlu Amerikan projesi mi?

"EKREM İMAMOĞLU ATLANTİK PROGRAMLARINI SAVUNUYOR"

Proje lafını hiçbir şekilde kullanmıyorum. Ekrem İmamoğlu'nun Atlantik programlarını savunduğu çok açık. "İstanbul, Ankara'dan yönetilmez" dedi. Bu tamamen Amerika programı. Ankara ne? Milli devletin merkezi. Çalışmalarına nerede başladı? Fener Patrikhanesinde başladı. Bu da bir Amerikan programı. CHP, İYİ Parti, HDP, Abdullah Gül, Davutoğlu ve Babacan bir cephede toplandı. Bu cephe Biden tarafından da kurgulanmıştı zaten. Demek ki ben doğruları söylemişim.

FETÖ'nün siyasi ayağı kim ya da kimler?

FETÖ ile kim beraberse onlar. CHP, İYİ Parti, HDP, Abdullah Gül, Davutoğlu ve Babacan bir cephe kurmuşlar. FETÖ ile beraber siyaset yapan güçler var onlara bakacağız. Daha öncesinde FETÖ ile beraber koalisyon kuran Tayyip Erdoğan yönetimi oldu. Onlar bunu gördü ve savaş açtı. Siyasi ayak ararken FETÖ'ye savaş açan Tayyip Erdoğan'lar da mı arayacağız. Yoksa Amerikan programlarını benimsemiş olanlar da mı? Bugünkü eylem ve duruşlara bakmam gerekiyor. Darbe başarılı olsaydı şuan da Doğu Perinçek ve Tayyip Erdoğan mezarda olurdu.

Cumhur ittifakı Ege'de işgal edilen adalar hakkında ne yapacak?

Bu kuvvetle halledilecek bir şey. Hukuk ya da başka bir şey ile elde edilecek bir şey değil. Yunanistan 12 Ada'yı hukusuz bir şekilde silahlandırıyor. Siz bu sorunları rica ile çözemezsiniz. Hükümetin de TSK ile strateji kurduğu belli. Ergenekon ve Balyozdan kurtulan arkadaşlarımızın donanmaların başına geçmeleri güçlü bir politikadır.

Atatürk'e ait değerler Türkiye'de neden tartışma konusu?

Çünkü Atatürk Emperyalizme karşı öyle savaşlar ortaya koydu ki, Acısını hala taşıyorlar. Atatürk tarihten kalan manevi, kültürel ve gücü silahıdır. Diyanet İşleri Başkanının konuşması çok dikkatsiz konuşmaydı. Sonraki açıklamasında böyle bir şey demediğini anlattı. Biz ısrarca ona böyle dedin diyemeyiz. Diyanet İşleri Başkanlığı Atatürk'ün kurduğu kurumdur.

Doğu Perinçek medyadan torpilli mi?

Yapılan incelemer sonucunda Doğu Perinçek en çok izlenen kişi. Doğu Perinçek dışında kimseyi de bu ülke dinlemeyi sevmiyor. Şimdi Vatan Partisi dinleniyor.

Öfke kontrol probleniz mi var?

Ben hiç kolay sinirlenmem. Tokat atmam gerekiyorsa, atarım. Ben bu sistemle mücadele ettiğim için diğerlerinden farklıyım.

Eşcinsellilere ön yargı ile mi bakıyorsunuz?

Ben LGBT'lilerden ben rahatsız değilim. Toplumun da LGBTİ toplumu haline getirilmesine karşıyım. Huzurlu ve mutlu toplum değil. Yapılan araştırmalarda LGBTİ içinde intiharlar, sosyal gerginlikler, uyuşturucu kullanımı ve hastalıklar  diğer insanlara göre çok çok yüksek. Böyle bir toplum mu olacağız? İstanbul Sözleşmesi gibi projeler LGBTİ'yi yaymayı benimsiyor. Bu toplum modeli sağlıklı model değil. Bu doğadan gelen bir şey değil. Adamlar önce tanrılarını eşcinsel yapıyor. Oradan aşağı doğru da indiriyorlar.Orada Zeus yok ama Washington tanrısı da eşcinsel. LGBTİ denilen kişişer topluma dayatılan konular haline geldi.

"Hormonlu Domates" ödülüne neden layık görüldünüz?

Ben hiçbir zaman LBGTİ bireylerine nefret dolu sözler söylemedim. Ben toplumun geleceği ve sağlıklı bir şekilde yaşaması için mücadele ediyorum. Avrupa'da görülüyor bunlar, LGBTİ yayıldığında huzurlu bir toplum olmuyor. Bilimsel olarak saptanan şeyler. Ben kültürel mücadele içerisindeyim.

Vatan Partisi FETÖ'cü subayları neden savunuyor?

FETÖ'cü subayları değil, FETÖ'ye ihanet edenleri ve mücadeleye girenleri savunuyor. Nusret Senem ve Mehmet Cengiz'e o davalarda vekaletlerine almalarına ben izin vedim. Onlar FETÖ'nün dağılması yönünde mücadele sürdürdüler.

Doğu Perinçek orduya vefasızlık mı yaptı?

Tam tersine! Türk ordusuna ayakta tutan değerlere hizmet ettim. O gazetede bu televizyonda "Ben kahramanım" diyerek anlatmıyorum. Ordunun terfi ilkelerini savunuyorum. Orduya güvenmek zorundayız. Başka güç yok.

Ertuğrul Kürkçü ile barıştınız mı?

Barışmayız. Çünkü savaşıyoruz.Ertuğrul Kürkçü, PKK'nın piyonu olan bir unsur. Onla barışılmaz. Türk ordu ve milletine cephe almış biri. 

Oğlunuz için torpil yaptınız mı?

Hayır. Perinçek ailesi her yere dişi ve tırnağı ile geldi. Oğlum Mehmet Perinçek yıllarca FETÖ'nün hapislerinde yattı. Diğer oğlum Sadık Can ise onur derecesiyle bitirdi. Başarılı ve karakterli biri. Onu buraya çağırıp birikimi ve kültürünü görebilirsiniz. Hayatı hep başarılarla doludur.

Doğu Perinçek koltuk sevdalısı mı?

Benim partim ısrarla beni tuttuğu için önderliğindeyim. Genel başkanlık merakım yok. Partide de genel başkanlık yapacak olan çok donanımlı arkadaşlarım var.

Doğu Perinçek ne zaman emekli olacak?

Mezarda. Emekli olursam yaşayamam. 

twitter takip