Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu gözaltına alındı!

Dilan+Polat,+Engin+Polat+ve+S%C4%B1la+Do%C4%9Fu+g%C3%B6zalt%C4%B1na+al%C4%B1nd%C4%B1%21;
ABONE OL

MASAK raporunun ardından haklarında soruşturma başlatılan Dilan Polat ve Engin Polat, kardeşleri Sıla Doğu ve Kürşat Polat ile birlikte gözaltına alındı.

Kara para aklama iddiasıyla gündemde olan ve lüks yaşamlarıyla dikkat çeken Dilan Polat ile Engin Polat, İstanbul'da düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

AA'nın haberine göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince ikametlerinde gözaltına alınan Polat çifti ve beraberindekiler, işlemleri için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi'ne getirildi.

Polat çifti ile birlikte gözaltına alınan Sıla Doğu, Kürşat Polat ve Ahmet Gün, Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca, Engin Polat ve Dilan Polat haklarında "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlarından soruşturma başlatılmış, şirketlerinde yapılan aramalarda dijital materyallerle defterlere el konulmuştu.

twitter takip