DEVA Partisi'nden kan bağışı etkinliği

DEVA+Partisi%E2%80%99nden+kan+ba%C4%9F%C4%B1%C5%9F%C4%B1+etkinli%C4%9Fi
ABONE OL

DEVA Partisi Genel Sekreteri Medeni Yılmaz, Esenyurt İlçe Başkanı Halis Kahriman, Kadın Politikaları Başkan Yardımcısı Sevda Durgun ve Esenyurt ilçe yöneticileri Kızılay Haftası dolayısıyla kan bağışında bulundu. İlçe Başkanı Kahriman 'Hepimiz biliyoruz ki kan demek can demektir. Herkes kan vererek yardım bekleyen bir insana can verebilir. Böyle bir hayra ve güzelliğe sebep olabilmek ne mutludur.' dedi.

DEVA Partisi Esenyurt ilçe teşkilatlarındaki yöneticiler ile kadın çalışmaları ve gençlik çalışmaları başkanları, Kızılay Haftası dolayısıyla Esenyurt Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan Kızılay çadırında kan bağışında bulundu.

KAHRİMAN: HERKESİ KAN VERMEYE ÇAĞIRIYORUZ

Etkinliğe katılaran kan veren Esenyurt İlçe Başkanı Halis Kahriman "Kızılay; insani yarım, doğal afet, acil sağlık gibi konulara çare bulan ülkemizin öncü kuruluşudur. Kızılay haftası münasebetiyle Deva Partisi Esenyurt İlçe Teşkilatı olarak kan bağışı yaptık, gençlere Kızılay'ın tarihini ve bizler için önemini anlattık ifadelerini kullandı.

Kahriman, “Hepimiz biliyoruz ki kan demek can demektir. Herkes kan vererek yardım bekleyen bir insana can verebilir. Böyle bir hayra ve güzelliğe sebep olabilmek ne mutludur. O sebeple biz de DEVA Partisi olarak bugün geldik ve kan verdik. Herkesi buraya gelip kan vermeye çağırıyoruz” diye konuştu.

Kan bağışı ile şifa bekleyen hastalara deva olmanın ve toplum sağlığına katkı sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten DEVA yöneticileri, Kızılay'ın bu haftada yaptığı etkinliğe katılmaktan onur duyduklarını ifade ettiler.

twitter takip