Cumhurbaşkanına hakaret suçlamalarında geldiğimiz nokta: 2 lise öğrencisi okul baskınıyla gözaltına alındı

Cumhurba%C5%9Fkan%C4%B1na+hakaret+su%C3%A7lamalar%C4%B1nda+geldi%C4%9Fimiz+nokta:+2+lise+%C3%B6%C4%9Frencisi+okul+bask%C4%B1n%C4%B1yla+g%C3%B6zalt%C4%B1na+al%C4%B1nd%C4%B1
ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret etmekle suçlanan 2 lise öğrencisi, öğrenim gördükleri okula düzenlenen polis baskınıyla gözaltına alındı.

Avukat Fulya Dağlı'nın Halk TV canlı yayıyında verdiği bilgiye göre, polis sabah saatlerinde 16 yaşındaki iki lise öğrencisinin evine gitti. Ailelerin çocukların okulda olduğunu belirtmesi üzerine polis, iki öğrenciyi öğrenim gördükleri lisede gözaltına alındı. Dağlı, iki öğrencinin Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi’ne götürüldüğünü söyledi.

GÖZALTI NEDENİ: SLOGAN!

Çocukların avukatı Ayşe Özdemir 8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü’nde atılan “Zıpla zıpla zıplamayan Tayyip’tir” ve Tayyip kaç kaç kadınlar geliyor” sloganları nedeniyle çocukların gözaltına alındığını aktardı:

Özdemir, "Polis görüntülerden tespit etmiş. Dosyada yetişkinler de var. Ancak onlar davetiyeyle çağırılmış. Çocukların önce evine gidiyorlar. Evde bulamayınca okula gidip sınıftan gözaltına alıyorlar. İkisi de şaşkın ve bu yüzden gözaltına alınmayı gülünç buluyorlar. Eğitim hakları ihlal edilmiş durumda, ifade özgürlüğü ihlalinin yanı sıra. Bu kadar komik bir dosyayla ilk kez karşılaşıyorum. Okula gidip çocukların gözaltına alınması gibi bir durumu daha önce hiç görmedim."

twitter takip