Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklama! Sokağa çıkma yasağı iptal edildi!

Cumhurba%C5%9Fkan%C4%B1+Erdo%C4%9Fan%E2%80%99dan+fla%C5%9F+a%C3%A7%C4%B1klama%21;+Soka%C4%9Fa+%C3%A7%C4%B1kma+yasa%C4%9F%C4%B1+iptal+edildi%21;
ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gece açıklanan ve 15 ilde uygulanacağı söylenen sokağa çıkma yasağı kararını iptal etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, haftasonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı kısıtlamasının iptal edildiğini açıkladı. Erdoğan'ın sosyal medyadan yaptığı yeni açıklamaya göre; bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayramdaki sınırlandırmalardan sonra yeni bir sokağa çıkma yasağı düşünmediklerini ancak vaka sayısının artmasıyla dün bu kararı aldıklarını ifade etti.
 
Sokağa çıkma kısıtlaması kararının tek nedeninin hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşları korumak olduğunu belirten Erdoğan, atandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler nedeniyle kararı yeniden gözden geçirdiklerini ve farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağını anladıklarını ifade etti.
 
"Günlük hayatını yeniden düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlüm razı olmadı" diyen Erdoğan, Cumhurbaşkanı olarak yasak kararını iptal ettiğini açıkladı.
 
Erdoğan, açıklamasında; maske, masafe ve temizlik gibi kurallara dikkat etmeleri konusunda vatandaşları da uyardı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamayı yaptı:
 
Esasen, en son sınırlamanın ardından bu yöntemi yeniden kullanmayı düşünmüyorduk. Ancak, bir ara 700 küsurlere kadar inen günlük vaka sayısı neredeyse bini buldu. Bu olumsuz gelişme üzerine, sokağa çıkma sınırlaması tedbirini tekrar gündemimize almak zorunda kaldık.
 
Sağlık Bakanlığımızın önerisi ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu hafta sonu da 15 ilimizde sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağı dün gece ilan edilmişti. Fakat vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti.
 
Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı.
 
Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum.
 
twitter takip