Cübbeli Ahmet'ten, Saadettin Ustaosmanoğlu hakkında suç duyurusu!

C%C3%BCbbeli+Ahmet%E2%80%99ten,+Saadettin+Ustaosmano%C4%9Flu+hakk%C4%B1nda+su%C3%A7+duyurusu%21;
ABONE OL

'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, kendisine yönelik 'Erkeksen şeyhliğini ilan et, et de kasetlerini patlatalım' ifadelerini kullanan İsmailağa Cemaati'nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yeğeni Saadettin Ustaosmanoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, kendisini “Erkeksen şeyhliğini ilan et de kasetlerini patlatalım” ifadeleriyle hedef alan, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden İsmailağa Cemaati'nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yeğeni Saadeddin Ustaosmanoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

halktv.com.tr'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre, Ünlü adına, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusunda Saadettin Ustaosmanoğlu’nun ‘tehdit’, ‘hakaret’, ‘şantaj’, ‘iftira’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçlarını işlediği öne sürüldü. Savcılık dilekçesinde “Mezkûr paylaşım müvekkilimin maddi ve manevi huzur ve sükununu son derece şiddetli bir şekilde bozmuştur. Şüpheli tarafından sarf edilen tahkir edici, küçük düşürücü sözler hem müvekkil nezdinde ağır elem duygusuna sebep olmuş hem de dış dünyada müvekkilin saygınlığına zarar verme tehlikesi oluşturmuştur” denildi.

'YAYININ PERDE ARKASINDA DEVAM EDEN DAVA YATIYOR'

Savcılık suç duyurusunun yanı sıra bir başvuru da İstanbul Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne yapıldı. Yayının yapıldığı Youtube’daki link için erişim engeli kararı verilmesi talep edildi.

Öte yandan, Ahmet Mahmut Ünlü’ye yakın kaynaklar, Saadettin Ustaosmanoğlu’nun yaptığı son yayının gerisinde Ünlü ile aralarında devam eden bir davanın yattığı görüşünde. İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava, Ünlü’nün şikâyeti üzerine açılmıştı. Anılan davada Ünlü, Ustaosmanoğlu’nun kendisine hakaret ettiği görüşünde. Ünlü, Ustaosmanoğlu’nun 14 Aralık 2020’deki bir konuşmasında kendisine “Çakal, kadınlarla ayetleri vesile ederek aşna fişna eden tipsin sen, Rasputin, karı p*zevengi, gerzek, ahlaksız, mayın eşeği, rezil köpek, karı p*zevengi, pislik, şerefsiz, şarlatan, salak herif, medya maymunu...” gibi sözlerle hakaret ettiği belirterek dava açmıştı. Basit usulde yapılan yargılamada mahkeme, Ustaosmanoğlu’na 1.300 TL adli para cezası vermişti. Ünlü’nün avukatlarının yaptığı itiraz üzerine açılan davanın duruşması önümüzdeki eylül ayında görülecek.

NE OLMUŞTU?

Mahmut Ustaosmanoğlu’nun ölümü ardından İsmailağa Cemaati’nde post kavgası başlamış, Ustaosmanoğlu’nun yeğeni Saadeddin Ustaosmanoğlu, Kökler Derneği isimli YouTube kanalında cemaatin tanınan isimlerinden Cübbeli Ahmet’e, “Erkeksen şeyhliğini ilan et. Çok meraklısın çünkü. İlan et de kasetlerini patlatalım. Hadi buyur” diye seslenmişti.

İsmailağa Cemaati’nin şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu 23 Haziran’da yaşamını yitirmişti. Cenazede, Ustaosmanoğlu’nun yerini dünürü olan Hasan Kılıç’a bıraktığı, cenazede yapılan açıklama ile duyurulmuştu. Ancak bu vasiyet, cemaat içindeki kavgaya engel olamadı. Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, cenazede engellendiğini belirtip, "Efendi Hazretlerimize bir bardak, bakraç cenaze şerefisine su bile döktürmediler" demişti.

twitter takip