Cinsiyetçi ifadeleri tepki toplamıştı! İYİ Partili Ömer Ay istifa etti

Cinsiyet%C3%A7i+ifadeleri+tepki+toplam%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1%21;+%C4%B0Y%C4%B0+Partili+%C3%96mer+Ay+istifa+etti
ABONE OL

Kullandığı cinsiyetçi açıklamaların ardından büyük tepki toplayan İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay, partisinden istifa etti.

Eski Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve ekibiyle ilgili yaptığı konuşmada kadınlara yönelik söylemleriyle tepki çeken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafında istifası istendiği söylenen İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay, istifa etti.

İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay, Eski Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve ekibiyle ilgili yaptığı konuşmada kadınlara yönelik cinsiyetçi ifadeler kullanmış, “Nevşehir eski belediye başkanlarından Hasan Ünver’in iş ortakları adeta hanım koleksiyonu yapıyor. Ünver’in iş ortaklarının dördü de hanımlarını değiştirdiler. Dördü de eski hanımlarını boşadılar. Yeni hanımlar aldılar. Genelde sekreterlerini aldılar. Şimdi büyük bir ilçemizin belediye başkanı (Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk) ile şoförü, Y. isimli bir kızı paylaşamıyorlar. WhatsApp’tan yazışmalarını Twitter’da okumuşsunuzdur. Yıldız’ı belediye başkanı mı kahve içmeye götürecek, Halil mi götürecek tartışıyorlar. Artı İl Özel İdare başkanımız (İl Genel Sekreteri Gürbüz Dinç) dördüncü veya beşinci hanımını aldı. Adeta hanım koleksiyonu yapıyor. Brezilya dizisine çok uygun bir partililerle karşı karşıyayız.” ifadelerini kullanmıştı.

Ay'ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından istifası istenmişti. Ay ise “Henüz istifa etmedim ancak arkadaşlarla istişaremiz devam ediyor. Genel Başkanımız istifamızı istedi. Çok büyük bir mücadele veriyor. Genel başkanımızı asla üzmeyeceğim. Gerekirse istifa edeceğim. Ancak istifa etmek, İYİ Parti'yi bırakmak anlamına gelmez. Hala İYİ Parti İl Başkanıymış gibi çalışmaya devem edeceğim. Meydanı asla AK Partililere bırakmayacağım. İYİ Parti'yi Nevşehir'de birinci parti yapıncaya kadar mücadeleye devam edeceğim” ifadelerini kullanmıştı.

twitter takip