Bülent Arınç: AK Parti bu değildir!

B%C3%BClent+Ar%C4%B1n%C3%A7:+AK+Parti+bu+de%C4%9Fildir%21;
ABONE OL

Eski Başbakan Yardımcısı ve TBMM Başkanı Bülent Arınç, AKP'ye yönelik eleştirilerde bulundu.

Eski Başbakan Yardımcısı ve TBMM Başkanı Bülent Arınç, yeni adli yıl için yargı mensuplarına başarı temennisinde bulunurken, organize suç örgütü liderliği hükümlüsü Sedat Peker'in iddialarına ilişkin olarak AKP'ye eleştirilerde bulundu. Arınç, AKP'nin göreve geldiklerinde önceliklerinin Temiz toplum olduğunu hatırlatarak, "AK Parti bu değildir! Kapsamlı bir hukukî süreç başlatılmalı ve iktidarı kendilerine zırh edinerek yasadışı işlere tevessül eden her kim var ise adalete teslim edilmelidir." açıklamasını yaptı.

Arınç'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle:

"2002’de göreve geldiğimizde en önemli önceliklerimizden biri “Temiz Toplum” idi. Bunun için de süratle TBMM’de Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu kurduk ve çok sayıda suç örgütünün adaletin önüne çıkmasını sağladık.

Keza yetkili olduğumuz kurumlarda da her iddianın arkasını araştırdık, hiçbir hususu göz ardı etmedik.

Son dönemlerde yolsuzluk, usulsüzlük ve organize suç örgütleri hakkında yapılan ifşaatlar ve ardından yaşanan gelişmeler kamu vicdanını ciddi bir şekilde örselemekte, AK Parti ve Sayın Cumhurbaşkanımız üzerinde de menfi bir algı oluşmasına neden olmaktadır. AK Parti bu değildir! AK Parti, organize suç örgütlerine, nüfuz tüccarlarına ve illegal çıkar odaklarına karşı her daim kamu vicdanının bekçisi olmayı kendine görev edinmiştir.

Bugün de yapılması gereken nettir. Kapsamlı bir hukukî süreç başlatılmalı ve iktidarı kendilerine zırh edinerek yasadışı işlere tevessül eden her kim var ise adalete teslim edilmelidir.

Adalet teşkilatımızın bu hususlarda üzerine düşen görevleri yerine getirmesi temennisi ile yeni adlî yılın hayırlı olmasını diliyor, tüm yargı mensuplarına görevlerinde başarılar diliyorum."

twitter takip