BirGün muhabirine saldırı girişimi: 20 kişilik grup üzerine yürüdü

BirG%C3%BCn+muhabirine+sald%C4%B1r%C4%B1+giri%C5%9Fimi:+20+ki%C5%9Filik+grup+%C3%BCzerine+y%C3%BCr%C3%BCd%C3%BC
ABONE OL

Çekmeköy Kışlası önünde CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’un basın açıklamasını takip eden BirGün muhabiri İsmail Arı saldırı girişimine maruz kaldı

Fotoğraf: BirGün

Çekmeköy Kışlası’ndaki ağaç katliamını haberleştiren BirGün gazetesi muhabiri İsmail Arı, kışla önünde CHP’nin Çevre ve Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’un basın açıklamasını takip etmek istediği sırada saldırı girişimine maruz kaldı.

Basın açıklamasından kısa bir süre önce yapılaşmaya açılan kışla arazisinin önüne giderek CHP heyetinin ve Öztunç’un gelmesini bekleyen İsmail Arı’ya, Emlak Konut’a bağlı özel güvenlik görevlileri saldırmak istedi. Yaklaşık 15-20 kişilik bir özel güvenlik grubu, defalarca kışla arazisindeki ağaç katliamını görüntüleyen muhabirimiz Arı’nın üzerine, “İsmail Arı yalan haber yapıyorsun” diyerek yürüdü ve sözlü tacizde bulundu.

Bu esnada Öztunç’un basın açıklaması için alanda bulunan polis ekipleri, özel güvenlik görevlilerinin saldırı girişimine engel oldu. Özel güvenlik görevlileri şantiyeye dönüştürülen kışla arazisine sokuldu.

 

twitter takip