Bir şiddet daha cezasız kaldı! Şort giydiği için genç kadını tokatlayan kişi serbest bırakıldı!

Bir+%C5%9Fiddet+daha+cezas%C4%B1z+kald%C4%B1%21;+%C5%9Eort+giydi%C4%9Fi+i%C3%A7in+gen%C3%A7+kad%C4%B1n%C4%B1+tokatlayan+ki%C5%9Fi+serbest+b%C4%B1rak%C4%B1ld%C4%B1%21;
ABONE OL

ODTÜ öğrencisi Beril Nisa Aydın, şort giydiği için şiddet gördü.

Yalova’da, ODTÜ öğrencisi Beril Nisa Aydın (20), şort giydiği için kendisini tokat atıp, darp eden Hüseyin A.'dan (70) şikayetçi oldu. Gözaltına alındıktan sonra sevk edildiği adliyeden adli kontrolle serbest bırakılan Hüseyin A., ifadesinde genç kıza şort giydiği için tokat attığını itiraf ederken, üniversiteli Beril Nisa Aydın, “Yüzüme defalarca vurdu. Çığlık atarak, kurtuldum” dedi.
 
Geçen salı sabahı yaşanan olay şöyle meydana geldi; Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) hazırlık sınıfı öğrencisi Beril Nisa Aydın, hasta kedisini veterinere götürmek için Çınarcık ilçesi Atakent Mahallesi'ndeki evinden çıktı. Minibüs durağına geldiği sırada Hüseyin A. ile karşılaştı. Uzun süre kendisine bakan yaşlı adama, birlikte kaldığı dedesi ve anneannesini tanıyor zannederek selam verdi. Hüseyin A. ise genç kıza yaşını sorup, "Sen bu şortu giyemezsin" dedi. Ardından da sol kolundan tutup, darp etmeye başladı. Aydın’ın çığlıklarını duyan vatandaşlar, duruma müdahale edip, jandarmayı aradı. Hüseyin A. ve Beril Nisa Aydın, ifadeleri alınmak üzere jandarma karakoluna götürüldü. İşlemlerinin ardından Aydın, Yalova Devlet Hastanesi’ne giderek, darp raporu aldı. Hüseyin A. ise adliyeye sevk edildi.
 
"SİNİRLENİP, TOKAT ATTIM"
 
Savcılık sorgusunun ardından mahkemeye çıkarılan ?Hüseyin A. ifadesinde, "Olay günü bir genç kız gördüm. Şort giyiyordu. Neden giydiğini sordum. Kız bana, 'Ailem karışmıyor sen neden karışıyorsun?' dedi. Ben de sinirlendim ve kıza tokat attım. Kendisi burnundan ameliyat olmuş, bunu bilmiyordum. Olaydan sonra beni tehdit ederek, 'senin mal varlığını alacağım' dedi. Benim herhangi bir psikolojik rahatsızlığım yok. Olay bundan ibarettir" dedi. Hüseyin A., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 
Genç kız ise, Hüseyin A. hakkında Yalova Adliyesi'ne giderek suç duyurusunda da bulundu.
 
Haberin devamını okumak için TIKLAYIN...
twitter takip