Basın dünyasından bir kayıp daha! Sinan Sayrugaç hayatını kaybetti!

Bas%C4%B1n+d%C3%BCnyas%C4%B1ndan+bir+kay%C4%B1p+daha%21;+Sinan+Sayruga%C3%A7+hayat%C4%B1n%C4%B1+kaybetti%21;
ABONE OL

Birçok medya kuruluşunda görev alan kitaplar yazan ve jurnal.net haber sitesini kuran Sinan Sayrugaç hayatını kaybetti.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Basın kartı sahibi Sinan Sayrugaç 2 Mayıs 2020 Cumartesi günü vefat etti.
 
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu'nun yayınladığı başsağlığı mesajında "Gazetecilik mesleğine uzun yıllar başarıyla hizmet veren Sinan Sayrugaç’ı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz" denildi.
 
Sinan Sayrugaç’ın cenazesinin 4 Mayıs 2020 Pazartesi günü Adana’da toprağa verilmesi planlanıyor.
 
SİNAN SAYRUGAÇ KİMDİR?
 
1969 yılında Adana’da doğdu. Lisans ve yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde tamamladı. Mesleğe 1989 yılında Bugün Gazetesi’nde başladı. Daha sonra sırasıyla Flash TV, Kanal E, Barometre gazetesi, NTVMSNBC, Güncel.Net ve Al Jazeera’de; muhabir, sayfa sekreteri, editör ve kıdemli editör olarak görev yaptı.
 
2000 yılında ilk medya haberleri sitesi olan jurnal.net isimli medya haber sitesini kurdu ve internet gazeteciliğinin yaygınlaşmasında önemli rol oynadı. 
 
Aynı sitede yayın yönetmeni olarak gazetecilik mesleğine devam ediyordu. 
 
Ayrıca Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak ders verdi.  Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Genel Gazetecilik bölümünde “Arap Baharı’nda Sosyal Medyanın Toplumsal Olaylara Etkisi” başlıklı doktora tezini hazırlıyordu.
Meral Özbek’in editörlüğünde hazırlanan “Kamusal Alan” kitabında “Alternatif Medya” başlıklı makalesi yayınlandı. Medyadaki kalem kavgalarını konu alan ”Köşelerde Kalem Dalaşı “ isimli bir kitabı vardı.
twitter takip